Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 11. novembril tähistatakse Tallinna lauluväljakul isadepäeva suure perepäevaga, mis on tänavu pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Samuti õnnitletakse Poola Vabariiki 100. taasiseseisvumise aastapäeva puhul piduliku hümni laulmisega Poola Vabariigi suursaatkonnas.

„11. november on oluline päev nii meie esiisade kui ka praeguste isade mõistes,“ sõnas Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Juubeliaastal on kõik isad-vanaisad koos peredega oodatud toredale perepäevale Tallinna lauluväljakul, kuid kindlasti tasub meenutada ka neid, tänu kellele saame isadepäeva tähistada vabas riigis,“ lisas Kasterpalu.

Kaitseväe strateegilise kommunikatsiooni keskuse produtsent Kerli Dello sõnul toimub Tallinna lauluväljakul ainukordne EV100 isadepäev. „Traditsiooniks kujunenud isadepäeva tähistamine toimub juubeliaastal lauluväljakul, et pered saaksid nautida toredaid ühistegevusi ja tutvuda varasemast suurema tehnika väljapanekuga. Perepäeval kõlab loomulikult ka hea muusika, lavale astuvad Tanja Mihhailova, Birgit, Ariadne, Vajé ja paljud teised,“ lisas Dello.

EV100 isadepäeval esinevad Kaitseväe orkester, Swingers koos Tanja Mihhailova ja Birgit Sarrapiga, Ariadne, Vajé ning Vabariigi Pillimees. Tallinna lauluväljaku kontserdil õnnitletakse ka Aasta isa 2018. Väljas on Kaitseväe ja liitlaste tehnika, seiklusrada ja palju muud. Lauluväljaku siseruumides saab proovida sõdurivarustust, kohal on pöörlev auto,  Eesti Kaitsetööstuse Liidu esindajad ja mereväe tuukrid oma varustusega. Sündmusest teeb erisaate Eesti Televisioon.

EV100 isadepäev toimub Tallinna lauluväljakul 11. novembril kell 11-15, osalemine on tasuta. Sündmust korraldab Kaitsevägi. Lisainfo www.ev100.ee/et/ev100-isadepaev.

11. novembril tähistab Poola Vabariik 100. taasiseseisvumise aastapäeva, mille pidulik tähistamine algab kell 10.30 Poola suursaatkonnas Tallinnas. Poola hümni esitavad peaminister Jüri Ratas ja Vabariigi Valitsuse liikmed Politsei- ja Piirivalveameti puhkpilliorkestri ning Collegium Musicale saatel.

Sündmusele eelneb tseremoonia Viru tn 4 hoone juures, kus esitletakse mälestustahvlit valitsuse omaaegse kokkutulemise meenutamiseks. Kõnega esineb peaminister Jüri Ratas ning ajaloolane Ago Pajur.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

Viimased uudised