Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kalle Laanet. Foto: Reformierakond

Justiitsminister Kalle Laanet (RE) otsustas laupäeval pärast peaminister Kaja Kallasega rääkimist meedias ilmunud uudiste valguses tagasi astuda.

„Selleks, et tagada õigusselgus ja valitsuse töörahu, otsustasin täna, et ei jätka justiitsministrina. Teiseks põhjuseks minu tagasiastumiseks on see, et avalikkuses on isikliku rünnaku alla sattunud minu lähedased, kes ei ole seda kuidagi ära teeninud,” ütles Kalle Laanet.

Kalle Laanet täidab enda tööülesandeid justiitsministrina edasi seni, kuni vabariigi president on peaministri ettepanekul uue justiitsministri ametisse nimetanud, vahendab ERR.

Eesti Ekspress kirjutas, et nii 2021.–2022. aastal kaitseministrina kui ka 2023. aastast justiitsministrina on Kalle Laanet küsinud ja ka saanud riigilt korteri üürimise eest hüvitist. Kahe ministriperioodi eest on ministeeriumid tema üüriarveid kinni makstud enam kui 12 000 euro eest. Kentmanni tänaval asuv korter kuulub tema kasupoja Joonas Rõõmu ettevõttele JKG, kellega Laanet üürilepingu sõlmis. Kuna korruptsioonivastane seadus loeb ametiisikuga seotud isikuks ka tema abikaasa lapse, võib keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Aivar Sepa sõnul Laanet olla rikkunud korruptsioonivastast seadust.

Viimased uudised