Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti kommunismiohvrite memoriaal. Foto: Eesti Mälu Instituut

Justiitsminister peab leinapäeval, 14. juunil meeles juuniküüditamise ohvreid ja hukatud ühiskonnategelasi, õiguskaitseasutuste töötajaid ja Vabadussõjast osavõtnuid. Hoidmaks inimeste tervist, ei toimu traditsioonilist mälestustseremooniat, vaid minister Raivo Aeg asetab pärja kogu Eesti rahva nimel.

Pühapäeval, 14. juunil kell 13 asetavad justiitsminister ja kaitseminister pärja küüditamisohvrite mälestuseks Eesti kommunismiohvrite memoriaalile ning kell 14 asetavad justiitsminister ning kaitsepolitseiameti ja riigiprokuratuuri esindaja pärja Liiva kalmistule Pirita-Kosel Scheeli krundil hukatud Eesti ühiskonna- ja poliitikategelaste, õiguskaitseasutuste töötajate ning Vabadussõjast osavõtnute mälestuseks.

Kell 15 peab Raivo Aeg tervituskõne Patarei vanglas toimuval Eesti Mälu Instituudi raamatu „Toimik „Priboi“: Artikleid ja dokumente 1949. aasta märtsiküüditamisest“ esitlusel.

Inimõiguste Instituut meenutab juuniküüditamise ohvreid Tallinnas Vabaduse väljakul „Pisarate vaguni” installatsiooniga, mis on avatud 13. ja 14. juunil. Lisaks kuvatakse Vabaduse väljaku ekraanil rohkem kui 12 000 represseeritu nime, keda 1941. aastal toimunu otseselt puudutas.

Eesti Mälu Instituut korraldab 14. juunil Patarei vanglas raamatu „Toimik „Priboi“: Artikleid ja dokumente 1949. aasta märtsiküüditamisest“ esitluse ning küüditamisi käsitleva vestlusringi. Osalemine on kutsetega. Mälu Instituut avab ka Patareis fotonäituse „August Rubeni fotod Gulagi sunnitöölaagritest”.

Vabamu avab 14. juunil kell 11.00 näituse „Siberi valge“, mis kombineerib Siberist kaasa võetud esemeid ja nende lugusid.

Viimased uudised