Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Justiitsminister tunnustab Eesti Vabariigi 100. aastapäeva raames 31. augustil Vabaduse Tammepärja aumärgiga inimesi, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestuse hoidmisel ja edasi andmisel, vabadusvõitluses ja relvastatud ning relvastamata vastupanuliikumises osalemisel, samuti Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise jäädvustamisel.

Ministeerium ootab aumärgi kandidaate kuni 27. juulini.

„Eesti riigi 100. aastapäeva tähistamine poleks võimalik, kui okupatsioonivõimudele poleks osutatud reaalset relvastatud ja relvastamata vastupanu ning antud seeläbi sõnum nii eesti rahvale kui maailmale, et Eesti vabadus on väärtus, millega ei kaubelda. Peame väärtustama inimesi, kes nende väärtuste eest on seisnud ja seisavad täna. 31. august, kui 1994. aastal Vene okupatsioonivägede Eestist lahkumise päev on sobiv päev nii Eesti Vabariigi 100ndal aastapäeval kui ka edaspidi neid inimesi väärikalt tunnustada,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Aumärgi kandidaate saavad esitada kõik üksikisikud ja organisatsioonid, sh vabaühendused, riigi ja kohaliku omavalitsuse asutused ning ettevõtted. Lisaks on justiitsminister teinud Aumärgi kandidaatide esitamiseks ettepaneku kaitseväele, kaitseministeeriumile, kaitsejõudude peastaabile, kaitseliidule, Eesti vabadusvõitlejate liidule, Eesti Memento liidule, Murtud Rukkilille ühendusele, Eesti endiste metsavendade liidule, Eesti vastupanuvõitluse ja vastupanuliikumise mälestusliidule, Eesti reservohvitseride kogule ja Eesti eruohvitseride kogule.

Kandideerimise ettepanekus tuleb esitada: kandidaadi ees- ja perekonnanimi; põhjendus, millised on olnud kandidaadi teened; kandidaadi kontaktandmed; kandidaadi esitanud isiku või isikute kontaktandmed.

Ettepanekud aumärgi kandidaatide kohta nimetusega „Tammepärja aumärk“ tuleb hiljemalt 27. juuliks 2018 saata aadressil info(at)just.ee. Esitatavate kandidaatide arv ei ole piiratud.

Aumärgi annetamise otsustab justiitsministri moodustatud komisjon, mille liikmeteks on Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise mälestusliidu, Eesti Memento liidu, Eesti vabadusvõitlejate liidu, Eesti eruohvitseride kogu, Eesti endiste metsavendade liidu ja Eesti reservohvitseride kogu esindajad. Komisjon edastab otsuse justiitsministrile kinnitamiseks.

Aumärgi annab välja justiitsminister 31. augustil toimuval pidulikul tseremoonial Estonia kontserdimajas.

Lisatud foto Tammepärja Aumärgist, mille autor on Priit Herodes.

Viimased uudised