Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Justiitsministeerium kuulutas välja konkursi kohalike omavalitsuste volikogu liikmete ja KOVide ametnikele korruptsiooniennetuse- ja koolituskeskkonna välja töötamiseks. Toetuse määr on 6000 eurot.

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul on oluline aidata kohalikel omavalitsustel luua korruptsiooni vältiv töökeskkond ning anda neile tööriistakast korruptsiooni ennetamiseks. „Oleme juba tänaseks omavalitsustele välja töötanud ettepanekud, kuidas korruptsiooni vähendada ja läbipaistvust suurendada. Oleme koostanud huvide konflikti käsiraamatu ja MTÜ Korruptsioonivaba Eesti eestvedamisel on eesti keelde tõlgitud eetika tulemuskaart. Need on tänuväärsed tegevused, aga sellegipoolest ei saa me jääda loorberitele – korruptsioon omavalitsustes on jätkuvalt tõsine probleem, seda kinnitavad näiteks lühikese aja jooksul avalikuks saanud korruptsioonijuhtumid Tallinna linnavalitsuses. Korruptsiooni vähendamisega tuleb kohalikul tasandil ühemõtteliselt jõuliselt edasi tegeleda, mistõttu on ka antud projektikonkurss äärmiselt oluline,“ rõhutas Reinsalu.

Projekti tulemusel peab valmima keskkond, mis sisaldab muuhulgas juhendmaterjali korruptsiooni vältiva asjaajamise kohta kohalikes omavalitsustes, abivahendit korruptsiooniriskide tuvastamiseks ja testi korruptsiooniteadlikkuse kontrollimiseks. Arvesse tuleb võtta ka juba olemasolevaid materjale.

Projekti kestus peab olema kuni üks aasta ja tegevused peavad algama hiljemalt 2018. augustis. Konkursil on oodatud osalema nii era-, avaliku- kui ka mittetulundussektori organisatsioonid.

Taotlus tuleb esitada hiljemalt 17. juunil 2018 e-posti aadressile konkurss(at)just.ee märksõnaga „Korruptsiooni ennetus“.

Konkursi tingimused leiab siit: https://wwwkorruptsioon.rik.ee/sites/www.korruptsioon.ee/files/elfinder/dokumendid/kovkonkurss_2018.pdf

Viimased uudised