Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

Peaminister Jüri Ratas andis tänasel valitsuse istungil ametlikult teada omal algatusel tagasiastumise otsusest, mille tagajärjel astub tagasi kogu valitsus.

„Tänan südamest nii Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda, Isamaa erakonda kui ka Eesti Keskerakonda koostöö ja panuse eest, mida oleme valitsuse ametisse astumisest saati teinud. Samuti olen siiralt tänulik kõigile Eestimaa inimestele nende toetuse ning ka vajaliku tagasiside eest, mis on igale valitsusele oluline,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Oleme praeguse valitsuse ametiaja jooksul näidanud mitmeid märgilisi saavutusi ja teinud olulisi samme Eesti elu edasiviimisel. Nendeks on näiteks kaks erakorralist pensionitõusu, teadus- ja arendustegevuse rahastuse tõstmine ühe protsendini meie sisemajanduse kogutoodangust ning loomulikult ka edukad Euroopa Liidu järgmise eelarveperioodi ja taaskäivituskava läbirääkimised. Samuti nõudis meilt kõigilt suurt panust ja pühendunud tööd koroonaviiruse levikust tingitud iseseisvuse taastanud Eesti suurim tsiviilkriis ning kevadel kehtinud esimene eriolukord,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Järgnevad kuud ja aastad seavad uue valitsuse ette kaalukad väljakutsed jätkuva tervise- ja majanduskriisi lahendamisel ning kõigi inimeste ja terve riigi elu arendamisel. Me kõik peame igas Eestimaa nurgas iga päev tundma, et meie elu läheb kasvõi pisut paremaks.“

Tagasi astunud valitsus jätkab tegevust ajani, mil uus valitsus on ametisse astunud. Vältimatu vajaduseta hoidub tagasi astunud valitsus põhimõtteliste või riigi eelarvekulusid suurendavate otsuste tegemisest.

Eile teavitas peaminister omal algatusel tagasiastumise otsusest president Kersti Kaljulaidi ja riigikogu.

Põhiseadus annab  presidendile aega kuni kaks nädalat määrata peaministri kandidaat ning anda talle ülesanne uue valitsuse moodustamiseks. Peaministrikandidaadil on omakorda aega 14 päeva, mille jooksul tuleb riigikogule esitada ettekanne tulevase valitsuse moodustamise alustest. Seejärel peab riigikogu otsustama peaministrikandidaadile valitsuse moodustamiseks volituste andmise. Volitused saanud peaministrikandidaat peab seitsme päeva jooksul esitama valitsuse koosseisu presidendile, kes nimetab kolme päeva jooksul valitsuse ametisse.

Valitsus astub ametisse ametivande andmisega riigikogu ees.

Peaminister Jüri Ratase teisel ametiajal juhitud Eesti Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonivalitsus asus tööle 29. aprillil 2019. Jüri Ratas juhtis peaministrina ka sellele eelnenud valitsuskoalitsiooni, kuhu lisaks Keskerakonnale kuulus ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond ning Isamaa (23.11.16-29.4.19).

Viimased uudised