Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Keskerakond

Laupäeval Paides toimunud Keskerakonna kongressil valiti partei esimeheks Jüri Ratas (38), kelle poolt andis hääle 654 delegaati. Rivaal Yana Toom kogus 358 häält.

„Reformierakonna valitsus seisab ja see tuleb lõpetada. Peame minema edasi nende partneritega, kes ütlevad, et Eestimaa tuleb seisakust välja viia, kõik väljapakutud ideed on laual,” ütles Ratas ERRi vahendusel.

Ratase sõnul on Keskerakond väärt erakond, aga ka parimat asja saab veel paremaks teha. Eelkõige peab tema kinnitusel partei juhtimine muutuma selgeks ja laiapõhjaliseks.

Isamaa ja Res Publica Liidu aseesimehe Kaia Iva hinnangul on Jüri Ratase valimine Keskerakonna esimeheks märgiline muutus Eesti poliitikas.

„Selle otsusega muutub pikkamööda Eesti poliitika nägu kindlasti helgemaks. Soovime Jüri Ratasele edu töös Keskerakonna muutmisel,” lausus Iva erakonna pressiteate vahendusel.

Iva sõnul lõppeb loodetavasti Ratase valimisega esimeheks ühtlasi Eesti poliitikas ajajärk, mil oli võimalik odavat populaarsust koguda poliitilisi jõude üksteise vastu primitiivselt väljamängides ja rahvusrühmi omavahel vastandades.

„Igatahes on selge, et üks ajastu on Keskerakonnas ja sellega seoses ka Eesti poliitikas läbi. Jüri Ratasele soovime jõudu,” lisas Iva.

Lõunaeestlane

Viimased uudised