Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Reformierakonna tõsised ja alusetud süüdistused, nagu oleks mitmeid valimisi võitnud ja alates 2016. aastast kõikide parlamendierakondadega valitsusvastutust kandnud Keskerakond niiöelda parketikõlbmatu, kahjustavad kogu Eestit, ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas volikogu istungil peetud kõnes.

„Sellise valemulje jätmine Eesti suurimast erakonnast nii siseriiklikult kui me välispartneritele on minu hinnangul suur probleem,” rõhutas Jüri Ratas. „Ei olnud Reformierakond valitsuses üksi, kui lepiti kokku riigikaitse eelarve suurendamine, sealhulgas konkreetselt meie taotletud keskmaa õhutõrje soetamine, suurem tugi tsiviilkaitsesse ja sisejulgeolekusse, aga ka Ukraina toetamine nii sõjaliselt, majanduslikult kui ka poliitiliselt.”

Jüri Ratase sõnul ei ole endise koalitsioonipartneri valitsuskriisi saatev retoorika vastutustundlik. „Seda eriti veel ajal, mil julgeolekuolukord siinsamas Euroopas on Venemaa sissetungi tõttu Ukrainasse aastakümnete hapraim. Ükski sisepoliitiline punkt ei ole sellist käitumist väärt,” märkis ta, heites peaministrile ette otsust vabastada ametist seitse Keskerakonna ministrit. „Ministrite sellisel moel vallandamine ei ole minu hinnangul kohane ega kuidagi kooskõlas hea tavaga. Ministrid, kes olid tegelemas oma töökohustustega või suundumas mõnele olulisele väliskohtumisele, kuulsid alles meediast, et nende teeneid enam ei vajata.”

Viimased nädalad on Eesti poliitikas toonud niivõrd palju keerdkäike, et ka kõige vilunumal poliitikavaatlejal on tekkinud segadus, möönis Jüri Ratas. Keskerakonna esimees toonitas, et Eestile on vaja võimalikult kiiresti uut ja toimivat koalitsiooni.

„Tuleb moodustada töövõimeline valitsus, kus üks minister ei pea tegema mitme tööd ning kus ühe partei tõde pole absoluutne. Reformierakonna eesmärk koalitsioon laiali saata täideti, peaministri lubadus tagasi astuda, et moodustada uus ja toimiv meeskond, aga mitte. See ongi toonud paraku rohkelt segadust, mille lahendamisse peavad kõik parlamendierakonnad täna panustama,” rääkis Jüri Ratas. „Keskerakond on valmis valitsusvastutust kandma ning oleme teinud ettepaneku Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ning Erakond Isamaale konsultatsioonide alustamiseks võimaliku ühisosa leidmiseks ja koalitsiooni loomiseks. Meie varasem koostöö näitas, et see liit toimis ja tegi Eesti jaoks olulisi asju.”

Viimased uudised