Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

jüri luik

Teisipäeval Võrus Taara sõjaväelinnakut külastanud kaitseminister Jüri Luige sõnul oli USA asepresidendi Mike Pence’i Eesti-visiit kinnitus maailma suurima sõjalise jõu jätkuvast toetusest Eestile.

„Mina annan [asepresidendi visiidile] väga positiivse hinnangu,” rääkis Luik intervjuus Lõunaeestlasele. „Oli täiesti selge, et Mike Pence tuli siia eelkõige väga kindla sõnumiga USA administratsioonilt ja president Trumpilt ja see kindel sõnum oli, et Ameerika Ühendriigid liitlasena seisavad meie kõrval.”

„Me peame konteksti mõistmiseks ikkagi aru andma, et Ameerika ei ole mitte lihtsalt suur sõjaline jõud,” jätkas Luik, „vaid Ameerika on massiivne sõjaline jõud, mille kõrval kahvatuvad kõigi teiste riikide sõjalised võimed.”

Rohkem harjutamist liitlasvägedega

Ka Võrus muutub liitlasvägede kohaolek kaitseministri sõnul üha tavapärasemaks ning 14 soomustransportööriga Ungari jalaväeüksus, kes juuli algusest Võrus paikneb, ei jää siin kindlasti viimaseks liitlasvägede esinduseks.

„Ma olen selles kindel. Tänaseks on siin olemas kõik võimalused liitlasvägede vastuvõtmiseks,” kinnitas Luik.

Küll tuleb tema sõnul aga arvestada, et kui kohale saabub liitlasvägede kompanii, siis mitte selleks, et kasarmus aega surnuks lüüa, vaid Eesti sõduritega koos õppusi läbi viia. „Teine jalaväebrigaad on väga professionaalsel tasemel üksus, kes on suuteline sellist koostööd tegema,” lisas Luik.

Vaata videolugu Taara linnakust.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised