Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopa Liidu Regioonide Komitee võttis oma istungjärgul vastu Haanja vallavanem Juri Gotmansi koostatud arvamuse, mis käsitleb kasvuhoonegaaside vähendamist, maakasutuse muutusi ja metsandusest pärinevate kasvuhoonegaaside heiteid.

Gotmansi koostatud arvamuses rõhutatakse linnade ja valdade suurenevat rolli ja ülesandeid nende andmete kogumisel ja koondamisel, mis on vajalikud kasvuhoonegaaside heitkoguste inventuuriandmete koostamiseks.

Komitee teeb liikmesriikidele ja komisjonile ettepaneku toetada kohalike ja piirkondlike omavalitsuste sellekohase suutlikkuse suurendamist. „Valdkondi, millega omavalitsused tegelevad ning kus toetus on teretulnud, on eelkõige energiamajandus, transport, jäätmekäitlus ja maakasutus ning väikeettevõtluse toetamine,” rääkis Gotmans.

„Tähelepanu tuleb pöörata ka väiksematele omavalitsustele. Kliimapoliitika ei peaks olema ainult suurlinnade pärusmaa, kus paisatakse atmosfääri kümned miljonid süsinikutonnid,” lisas ta.

Gotmansi koostatud arvemus on 15. Regioonide Kommitee Eesti delegatsiooni liikme poolt koostatud arvamus. Eksperdina aitas seda koostada Antti Roose Tartu Regiooni Energiaagentuurist.

Lõunaeestlane

Viimased uudised