Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaalministeerium soovib muuta joogivee kvaliteedi kontrolli ettevõtjatele lihtsamaks, luues võimaluse kontrollida joogivee kvaliteeti edaspidi riskipõhiselt.

Kui praegu peavad vee-ettevõtted, majutusettevõtted ja turismitalud kontrollima regulaarselt kõiki nõutud veekvaliteedi näitajaid, siis muudatusega tekib võimalus koostada joogivee ohutuse tagamiseks riskihinnang, mis võimaldab edaspidi määrata joogivees vaid konkreetseid riskihinnangus esile tõstetud näitajaid, teatas sotsiaalministeerium.

Muudatus puudutab enam kui 1300 Eestis tegutsevat ettevõtet.

„Uus kord peaks oluliselt lihtsustama veekvaliteedi kontrolli joogiveega tegelevate ettevõtete, sealhulgas majutusettevõtete ja turismitalude jaoks,” ütles tervise ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Riskihinnangu koostamine on vee-ettevõtjatele vabatahtlik. Kui ettevõte riskihinnangut ei koosta, siis tuleb jätkuvalt määrata joogivees kõik nõutud näitajad nagu ka kehtiva korra kohaselt.

„Kui turismitalu pidaja otsustab koostada riskihinnangu, siis on see ühekordne kulu, mis võimaldab tal järgnevatel aastatel kulusid oluliselt kokku hoida,” lisas Ossinovski.

Riskihinnang käsitleb võimalikke ohtusid joogiveele kogu ahela ulatuses vee võtust kraanini ning võtab arvesse ka joogivee võtmiseks kasutatavate veekogude vee kvaliteeti. Et ettevõtteid riskihinnanguga abistada, on terviseamet alustanud Eesti põhjaveekogumite ülevaate koostamisega.

Muudatused on kavas jõustada 27. oktoobril.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised