Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Prokuratuur andis teada, et taasiseseisvumispäeva ajal peeti kinni suur hulk joobes autojuhte, kelle puhul käitutakse erinevalt: osa saavad programmi, teised pannakse vangi.

Kokku tabas politsei 19-20. augustil poolsada alkoholijoobes sõidukijuhti. Prokuratuur ning politsei püüavad leida iga inimese jaoks mõjusa lahenduse, mis teda edaspidi alkoholijoobes roolikeeramisest eemal hoiaks. 

Esmakordne rikkuja: 57-aastane Priit otsustas Tartus töö kõrvale kangemat ja lahjemat alkoholi juua. Uni tuli alles varahommikul ja õhtul ärgates oli mees enda arvates kaine. Paraku oli ta sõidustiil kahtlane ja see jäi silma kaasliiklejatele. Alkomeetrisse puhudes selgus, et mees oli veel tugevas joobes. Priit oli varem kriminaalkorras karistamata ja kahetses oma tegu. Prokuratuur suunas ta rehabilitatsiooniprogammi, kus ta peab tegema alkoholi liigtarvitamise tuvastamiseks vereanalüüse, mille peab ka prokurörile esitama. Loodetavasti on Priit programmi lõpuks oma vigadest õppinud.

Korduv rikkuja: Tähelepanelik autojuht andis Häirekeskusele teada, et suvilate piirkonnas liigub ebastabiilse sõidustiiliga kaubik. Kui politsei sõidukile peatumismärguande andis, puges juht metsa puu taha peitu. Mõne aja pärast tabasid korrakaitsjad ka peidus olnud juhi, kes oli kriminaalses joobes. Kuna see ei olnud tema esimene kord ja ka uue rikkumise pani ta toime katseajal, siis saatis kohus mehe kolmeks aastaks ja neljaks kuuks vangi. Lisaks ei tohi ta pärast vanglast vabanemist veel kaks aastat liikluses osaleda.

Viimased uudised