Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: erakogu

Täna, 27. aprilli hommikul kell 9.17 teatati, et Jõgeval Energia tänaval on süttinud alajaam. Teataja sõnul oli sealt kuulda pauke ning näha suitsu.

Päästjate saabudes ulatusid leegid alajaamast välja ja ohustasid lähedal asuvat kontorihoonet. Kõigepealt alustati kontorihoone kaitsmisega ja sealt inimeste evakueerimisega. Kell 9.47 said päästjad kinnituse, et elekter on välja lülitatud ning asusid alajaama kustutama.

Suitsusukeldujad lõpetasid töö kell 10.31, millest alates jätkati üksikute tulekollete otsimiseks konstruktsioonide avamisega. Elektrilevi spetsialistid tegelevad pingsalt piirkonnas elektri taastamisega, kuid see võib esialgsete prognooside kohaselt võtta veel tunde.

Tõenäolist riket, mis võis tulekahju põhjustada, selgitavad esialgu elektrikud. Infot vahetatakse Lõuna päästekeskuse menetlusinspektoritega, keda vajadusel uurimisse kaasatakse.

Elektrilevi info kohaselt on elektrita ligi 5700 klienti. Elektri täielik taastamine kõigile võib võtta üle kahe ööpäeva.

Päästeamet juhib tähelepanu, et elektrikatkestusteks tuleb valmistuda ning hoida kodus vähemalt seitsmepäevane toimetuleku varu. Juhiseid varude koostamiseks leiad päästeameti kodulehelt SIIT.

Viimased uudised