Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

13.-17. märtsil toimub taaskord Võrumaa gümnaasiumide ja kutsekooli ühine õpilasvarjutamise nädal.

Kõigil põhikooli lõpetajatel, kes mõtlevad edasiõppimise peale Võrumaa gümnaasiumides või kutsekoolis, on võimalik tulla õpilasvarjuna kohalike koolidega tutvuma. See tähendab, et 9. klassi õpilastel on suurepärane võimalus veeta üks päev gümnasisti või kutsekooli õpilase kõrval, käia koos temaga tundides ja osaleda koolielus. Nii saab põhikooli lõpetaja parema ettekujutuse, milline näeb välja edasiõppimine kodukoha koolides.

Õpilasvarjutamise nädalast võtavad osa Võru Gümnaasium, Võrumaa Kutsehariduskeskus, Värska Gümnaasium, Antsla Gümnaasium, Vastseliina Gümnaasium ja Parksepa Keskkool.

Õpilasvarjutamise nädalale registreerus üle 100 põhikooli lõpetaja. Võru Gümnaasiumiga tuleb tutvuma 92 õpilast, kes on pärit 15 eri koolist. Õpilasvarjusid ootab ees „oma“ gümnasist või kutsekooli õpilane, kes organiseerib tema koolipäeva; põnevad kohtumised teiste õpilaste, õpetajate ja kooli töötajatega; osalemine tundides ja koolielus; tutvumine koolimajaga; kasulikud nõuanded ja vastused tekkinud küsimustele õpilaselt, kes on igapäevaselt selles keskkonnas.

Õpilasvarjutamise nädal toimus Võrumaal esimest korda eelmisel aastal. Pärast õpilasvarjutamise nädalat alustavad gümnaasiumid ja kutsekool õpilaste vastuvõtmist.

Viimased uudised