Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: saunas4ukraine.org

Homse reede, 17. märtsi hommikul asub Tartust Ukraina poole teele juba teine võitlevatele rindeüksustele ehitatud mobiilne sauna- ja pesumaja kompleks MTÜ Saunad Ukrainasse poolt. Kompleks suudab ühes päevas pakkuda sauna ja pesemise võimalust 50-60 võitlejale ning puhtaks pesta 50 vormikomplekti.

Projekt sai alguse eelmise aasta sügisel ja tulenes vajadusest leevendada talve saabudes karme rindeolusid. Sama oluline kui end pesta ja üles soojendada on võitlejate jaoks võimalus end saunalaval pingest maha laadida ja kogeda inimlikku puhkehetke. Esimene kompleks saadeti Karpatska Sitš nimelisele üksusele 2022. aasta detsembri lõpus. Eesmärk on Ukraina armeele valmistada kokku kümme kompleksi, mis kokku suudaks igas kuus teenindada vähemalt 5000 võitlejat.

Iga uus saun-pesumaja valmib koostöös konkreetse pataljoniga, et arvesse võtta üksuse reaalseid vajadusi. Homme teele asuva saunakompleksi saab Krimmi tatarlaste vabatahtlikest võitlejatest koosnev pataljon. Nende soovil koosneb see kahest üksteise külge haagitavast konteinerist, mida transpordib üks sõiduk. See teeb võimalikuks üksuse kiirema reageerimise ja efektiivsema ümberpaiknemise.

Iga kompleksi tehnilise lahenduse eest vastutab projekti üks eestvedajatest HUUM OÜ, kelle üleskutsel on algatusega liitunud mitmed nimekad Eesti saunatootjad. Konteinerisse mahutatud saunamaja on valmis ehitanud Saunasell OÜ.

Saunakomplekside rindele viimise idee algatasid Kaitseliidu Toompea malevkond, MTÜ Slava Ukraini ja HUUM OÜ. Tänaseks on sellest välja kasvanud iseseisev MTÜ Saunad Ukrainasse.

Homme teele asuv kompleks on kavas pataljonile üle anda 20. märtsil Kiievi lähistel.

Võimalus teha annetus: https://wesupport.network/projects/saunad-ukrainasse/

Saunad Ukrainasse projekti lisainfo: Eesti saun Ukrainasse! (saunas4ukraine.org)

Viimased uudised