Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna Tartus kaduma läinud 11-aastane Janek jõudis äsja tagasi koju, ta on elus ja terve. 20-aastane Renet on aga jätkuvalt kadunud juba mitmendat päeva.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk edastas, et politsei ja vabatahtlikud on endiselt Tartu linnatänavatel väljas leidmaks märke 20-aastasest Renetist. Politsei õhtuseks peamiseks eesmärgiks maastikul on Roosi tänavale ja selle ümbrusesse jäävate majapidamiste ümbruse, hoovide ja kõrvalhoonete kontrollimine. Samuti jätkavad vabatahtlikud tegutsemist Jaamamõisa piirkonnas, kus oli Reneti endine elukoht.

Politsei jätkab turvakaamerate salvestuste kogumise ja analüüsiga saamaks lisainfot Reneti võimalikust liikumissuunast. Kuna mitmetel ettevõtetel või ka eramajadel võib olla valvekaameraid, mille olemasolust politsei veel teadlik ei ole, palub politsei kõigil kesklinnast Raadi linnaosani jäävatel kaameraomanikel vaadata üle salvestused 26. oktoobri öösel ja varahommikul. Kui salvestusel on mõni märk kirjeldusele vastava mehe liikumisest (Renetil oli seljas roosa särk, mille peal tume jakk, jalas tumedad püksid ja tumedad tennised), palutakse sellest politseile kindlasti teada anda politsei telefonil 53292861.

Seni on politseile laekunud mitu vihjet, kus kirjeldatakse Renetile sarnanevat meest. Kõiki vihjeid kontrollitakse põhjalikult.

Renet lahkus 26. oktoobri öösel kella 2 paiku ööklubist Illusioon ja jõudis kella 3 paiku Narva maanteel asuva ühiselamu juurde, kus ta õpingute ajal elab. Ühiselamu uksest sisse pääsemata liikus Renet Puiestee tänava suunas. Politsei tegi kindlaks, et Reneti mobiiltelefoni viimane signaal samal ööl tuli Raadi linnaosast. Sel põhjusel alustati aktiivseid otsinguid just sealkandis. Maastikul läbiviidud otsingutel osalesid politseinike kõrval kümned ja kümned Reneti kursusekaaslased. Läbi kammiti kogu linnaosa, kuhu jäävad seikluspark, surnuaed, endine sõjaväe lennuväli, rahvamuuseumi ümbrus. Samuti vaadati üle samasse piirkonda jäävad mahajäetud hooned ja muud sarnased kohad, kus külma käest sooja otsiv inimene varju võinuks otsida. Raadi järv kontrolliti igaks juhuks üle sonariga, samuti kontrollis igaks juhuks Emajõe kaldad üle piirivalve kaatripatrull. Drooniga kontrolliti Raadi-Kruusamäe linnaosas ka lagedamaid alasid.

Paralleelselt aktiivsete otsingutegevustega on politsei suhtluses olnud Reneti lähedaste ja sõpradega, et saada kõikvõimalikku infot tema käitumisharjumuste, lemmikkohtade ja muu sarnase osas, mis aitaks mõista tema võimalikku liikumissuunda. Nii lähedaste, sõprade kui kohalike elanike küsitlused jätkuvad.

Kui tänased tegevused tulemust ei anna, on järgmised otsingutegevused planeeritud ka nädalavahetuse päevadele.

Pildil on Renet Tartus Narva maanteel asuva ühiselamu juures.

Viimased uudised