Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu juunis 780 miljonit eurot. Müügitulu suurenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 12 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul suurenes müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes. „Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu eelmise aasta juuniga võrreldes 17 protsenti, mootorikütuse jaemüügi ettevõtetes 16 protsenti ja toidukauplustes 5 protsenti,“ täiendas Tiigiste.

Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes juba kolmandat kuud järjest kõigil tegevusaladel. Enim ehk 29 protsenti suurenes müügitulu kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil). Keskmisest enam ehk 25 protsenti suurenes müügitulu ka majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning 19 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kaupluses.

Maiga võrreldes jäi jaekaubandusettevõtete müügitulu juunis samale tasemele. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes aga müük eelmise kuuga võrreldes 1 protsenti.

Tänavu esimese poolaastaga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 11 protsenti.

Viimased uudised