Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

maxima

Jaanipühade ajal võidutsesid Eesti inimeste söögilaual arbuusid, tomatid, värsked kartulid ja hele õlu ning eelistati süüa kanašašlõkki, näitab jaeketi Maxima müügistatistika.

„Kõige populaarsem toode oli pühade ajal arbuus, mida jaanipäeva eel ja ajal osteti koguni üle 114 tonni,” ütles Maxima Eesti kommertsdirektor Kristina Mustonen. „Arbuusile järgnesid tomatid, hele õlu ja värsked kartulid ning seejärel igapäevaselt ostukorvis eelistatud kaubad, nagu näiteks banaanid, kurgid ja piim.”

Suuremat huvi on sel aastal müügistatistika kohaselt pälvinud kergemad lihatooted.

„Eesti inimesed soetasid sel aastal pühadeks aktiivsemalt kanaliha ja sellest eelnevalt marineeritud tooteid. Palju osteti ka kala ja krevette, kuid siiski jäid suur hulk tarbijaid taaskord ustavaks sealihale. Erinevaid grillimiseks sobivaid eelvalmistatud lihatooteid osteti ligi 190 tonni,” rääkis Mustonen.

Jookidest osutusid populaarseimateks erinevad mineraal- ja lauaveed ning lahjad alkohoolsed joogid.
„Pühadeperioodil osteti suurtes kogustes laua- ja mineraalvett, millele järgnesid mahlad ja karastusjoogid. Kõikide alkohoolsete jookide müügis oli näha mullusega võrreldes tarbimise langust, kuid enim soetati heledat õlut,” lisas Mustonen.

Maxima Eesti kauplustes 20.-24. juuni ostude esikümme
  1. Arbuus
  2. Tomatid
  3. Värske kartul
  4. Hele õlu
  5. Kurgid
  6. Banaanid
  7. Piim
  8. Munad
  9. Hapukoor
  10. Suhkur

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised