Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Põlva päästekomando

Jaanipühad möödusid Lõuna päästekeskuses rahulikult. Suuremaid sündmusi seoses käest läinud lõketega ei olnud.

Päästjad reageerisid 13 korral lõketele, kus põletati keskkonnaohtlikke jäätmeid – mööblit, rehve, kaableid ja plastikut. Päästeamet tuletab meelde, et lõkkes tohib põletada ainult kuiva puitu, oksi, immutamata puitu, kiletamata pappi ja paberit ning muu töötlemata looduslikku materjali. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, plasti või riideid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega.

22. juunil kell 14.47 teatati häirekeskusele tulekahjust Põlva vallas Metste külas. Põles väike, umbes 16 ruutmeetri suurune saun. Põleng sai alguse leiliruumist. Tulekahjus hävis sauna katus ja siseseinad söestusid. Tulekahju likvideeriti kell 15.49. (Lisatud foto)

23. juunil kell 17.32 teatati häirekeskusele tulekahjust Kanepi vallas Piigaste ülas. Põlema oli süttinud saun suurusega 30 ruutmeetrit. Päästjate saabudes oli suitsusaun kohalviibijate poolt suuremas osas kustutatud. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult kell 18.28. Teadmata põhjusel alguse saanud tulekahjus hävis saun täielikult.

Viimased uudised