Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlenud saun Rõuge vallas. Pilt: Lõuna päästekeskus

Jaaniajal olid Lõuna-Eestis päästesündmused põhiliselt sellised, et kustutati lõkkeid ning aidati luku taha jäänud inimesi.

Jõgevamaa

24. juunil kell 23.24 kutsuti päästjad Põltsamaa valda Põltsamaa linna Lossi tänavale, kus pealtnägija sõnul olevat üks naisterahvas sillalt vette hüpanud. Sillal olid ka jalanõud ja nokamüts. Pinnaltpääste asus naist otsima roostikust, lisaks kasutasid päästjad ka drooni abi.  Kell 00.25 tuli info, et kadunud inimene olevat juba kodus. Päästjad koos kiirabibrigaadiga kontrollisid naisterahva üle, kes ka oma teo üles tunnistas ning esemed enda omaks tunnistas. 

Põlvamaa

24. juunil kell 22.10 käisid päästjad Põlva vallas Rosma külas matkaraja ääres kustutamas lõket. Päästjad selgitasid inimestele olukorda ja tuletasid meelde tuletegemise keeldu.

24. juunil kell 22.38 sõitsid päästjad Kanepi valda Tiido külla, kus põles suur lõke mõõtmetega 4×7 meetrit. Päästjad kustutasid lõkke ning selgitasid omanikule tuleohutusnõudeid. Sündmusest teavitati ka Keskkonnaametit, sest lõkkes põletati värvitud puitu ja plastikut.

Tartumaa

23. juunil kell 17.26 kutsuti päästjad Nõo valda Kääni külla, kus tehti lõket. Päästjad leidsid eest järelevalveta jäetud suitseva lõkkeaseme, kus oli põletatud juhtmeid, värvitud laudu, riideid ja muid ohtlikke esemeid. Päästjad kustutasid lõkke.

23. juunil kell 22.53 sõitsid päästjad Kastre valda Tigase külla, kus tehti suurt lõket, mille lähedal oli kuusehekk. Kuna tuli oli suur, kustutati see veega ning inimestele selgitati tuleohutusnõudeid.

24. juunil kell 11.30 sõitsid päästjad Tartu linna Puiestee tänavale, kus korteriuks oli vajunud kogemata kinni ja vanem ei pääsenud enam oma lapse. Päästjad pääsesid autoredeli abil akna kaudu korterisse ning avasid ukse. Lapsega oli õnneks kõik korras.

24. juunil kell 19.26 sõitsid päästjad Kastre valda Veskimetsa külla, kus tee ääres põles kulu. Päästjad kastsid umbes 10-ruutmeetrise põlenguala veega üle.

25. juunil kell 00.52 kutsuti päästjad Tartu valda Uhmardu külla, kus põles umbes kolmemeetrise läbimõõduga lõke. Päästjad kustutasid lõkke, kus põletati autorehve, ning tegid inimesele selgitustööd.

26. juunil kell 5.32 kutsuti päästjad Elva valda rännu alevikku Elva teele, kus vanainimene oli oma korteris kukkunud ning helistaja ei pääsenud teda abistama. Päästjad avasid jõuga ukse ning pääsesid nii korterisse. Meedikud võtsid kannatanu enda hoole alla.

Valgamaa

24. juunil kell 13.21 kutsuti päästjad Valga valda Valga linna J. Kuperjanovi tänavale, kus laps oli korteriukse kogemata kinni keeranud ja vanem ei pääsenud enam tema juurde. Päästjad sisenesid akna kaudu korterisse ning avasid ukse. Lapsega olid kõik korras.

Viljandimaa

23. juunil kell 17.34 teatati liiklusõnnetusest Viljandi vallas Holstre külas, kus kokku oli põrganud kaks sõiduautot. Päästjad eemaldasid sõidukitel akujuhtmed, et vältida süttimisohtu, ning aitasid politseipatrullil liiklust reguleerida. Lõpuks puhastati tee autotükkidest ja muust sodist. Meedikud vaatasid sündmuskohal kannatanud üle, kuid kedagi haiglasse ei viidud.

23. juunil kell 22.07 kutsuti päästjad Viljandi linna Vabriku tänavale, kus elektrijuhtmed olid läinud põlema. Päästjate kohale jõudes oli põleng juba summutatud, kuid vool oli jätkuvalt sees. Lähemal vaatlusel selgus, et tegemist võis olla süütamisega. Kohale kutsuti politsei, kes sündmuse üle võttis.

24. juunil kell 00.18 käisid päästjad Mulgi vallas Karksi-Nuia linnas Viljandi maanteel kustutamas lõket, mis oli tehtud puukuurile liiga lähedale. Inimestele tehti ka selgitustööd.

24. juunil kell 11.58 teatati suitsevast lõkkest Viljandi linnas Riia maanteel. Päästjad kustutasid suitseva lõkkeaseme 500 liitri veega.

24. juunil kell 22.06 kutsuti päästjad Viljandi valda Tobraselja külla, kus põles ohtlik lõke. Selgus, et peremees põletas lõkkes rehve, sõiduki istet ja kände. Tule juurest puudusid ka esmased tulekustutusvahendid. Päästjad kustutasid lõkke, teavitasid sündmusest Keskkonnaametit ning selgitasid inimesele tuletegemise reegleid.

25. juunil kell 10.53 teatati häirekeskusele, et Mulgi vallas Ärikülas oli turbaaun hakanud uuesti suitsema. Päästjate saabudes põles kaks auna. Tule levikule pandi piir kella 13.42 ning jätkusid järelkustutustööd. Tulekahju likvideeriti kella 17.10ks. Põlengut käisid kustutamas Abja, Tõrva ja Viljandi kutselised päästjad koos maastikuautodega ning Nuia vabatahtlikud.

25. juunil kell 17.12 sai häirekeskus teate, et Põhja-Sakala vallas Loopre külas tuleb metsa seest suitsu. Päästjad leidsid eest lõkke mõõtmetega 5×5 meetrit, kus põletati olmeprügi. Inimesi juures ei olnud. Põleng kustutati ning sündmusest teavitati ka Keskkonnaametit.

25. juunil kell 21.59 teatati häirekeskusele, et Viljandi vallas Soe külas Soe tänaval tuleb kolmekordse elumaja ühest korterist suitsu. Koputamise peale korteriust ei avata. Päästjad lõhkusid ukse maha ja korterisse sisenenud suitsusukeldusmeeskond tõi suitsu täis korterist välja ühe kannatanu, kelle kiirabi kohapeal üle vaatas. Päästjad leidsid köögist pliidilt söestunud toidujäätmed. Selgus, et ilmselgete joobetunnustega korteriomanik oli toidu pliidile pannud, kuid ise tugitooli tukkuma jäänud. Õnneks avastas naaber tulekahju ning helistas 112. Korteri esiku seinal oli küll suitsuandur, kuid sellel puudusid patareid. Päästjad panid andurisse uued patareid ning tuulutasid ruumid. Lisaks kontrolliti trepikojas üle ka teised korteris. Ühe korteri elanikud vajasid lihtsalt selgitustööd ja rahustamist.

Päästjad hoiatavad, et pliidile või ahju valmima unustatud toit süttib ja võib põhjustada väga raskete tagajärgedega tulekahju! Kui teed sööki, ära minema magama ega lahku kodust, vaid jää kööki! Tea, et toidu kõrbemisel ei ole eluohtlik üksnes tuli, vaid ka suits ja vingugaas, mida tekib kõrbevast toidust juba enne selle põlema süttimist.

Lisaks tuletavad päästjad meelde, et suitsuandur on Eestis kohustuslik ning see on kõige odavam elukindlustus. Töökorras suitsuandur annab ohust juba varakult märku.

Võrumaa

23. juunil kell 12.37 kutsuti päästjad  Rõuge valda, kus põles suitsusaun. Päästjad kustutasid põlengu 13.56ks. Omaniku arvates võis tulekahju alguse saada liigsest kütmisest.

24. juunil kell 20.48 teatati häirekeskusele rabapõlengust Rõuge vallas Sadramõtsa külas Põdrasoo turbaalal. Päästjate saabudes põles turbarabaäärne ala umbes ühe hektari ulatuses. Tulekahju kustutati kella 22.38ks. Kustutustöödega tegelesid Mõniste ja Võru kutselised päästjad koos oma maastikumasinatega ning Rõuge vabatahtlikud. 25. juunil kell 19.57 kutsuti päästjad põlengukohta tagasi, sest sündmuskohal oli näha suitsu. Päästjad leidsid eest kolm tulekollet, mille kustutamiseks kulus ligi tund. Lõpuks kontrolliti põlenguala veel kord üle.

24. juunil kell 21.10 käisid päästjad Setomaa vallas Miikse külas kustutamas kulupõlengut. Selgus, et põleng oli alguse saanud metalltünni tehtud lõkkest, kus toimus väike plahvatus, mis süütaski kuiva heina. Päästjad selgitasid inimestele tuleohutusnõudeid.

Siin on pildid:

Viimased uudised