Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Youtube

Endine Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik esitas avalduse liitumiseks Isamaa Erakonnaga ja kandideerib 2021. aasta kohalikel valimistel Tallinnas Isamaa nimekirjas. Männiku sõnul tuleb nii Tallinnas kui Eestis tervikuna seada prioriteediks rahvastikku ja sisserännet puudutavad küsimused.

Jaan Männiku sõnul tuleb Tallinnas leida lahendus probleemidele, millega seisavad silmitsi paljud Euroopa pealinnad. „Vaadates selliseid linnu nagu Stockholm ja London näeme ohte, mis kaasnevad, kui riigi pealinna rahvastik ei peegelda enam riigi demograafiat. Tallinn on Euroopa kõige kiiremini segregeeruv pealinn ning ei saa välistada, et eestlased on Tallinnas peagi vähemuses nagu britid Londonis. Kui me midagi ette ei võta, võib meie pealinnast ja selle lähiümbrusest saada regioon, kus puudub rahvusidentsus ning hakkamasaamiseks pole vaja eesti keele oskust. Sellist arengut tuleks vältida ning ka kohalikul tasandil tuleb otsida lahendusi rahvastiku ja sisserände küsimustele,“ ütles Männik.

Ta rõhutas, et põhjus Isamaaga liitumiseks on seotud Eesti pikaajaliste väljakutsetega. „Eesti on viimase 30 aasta jooksul teinud majanduses tohutu arenguhüppe, kuid kahjuks ei ole sellest majandusedust saanud osa kõik Eesti inimesed. Me vajame selget regionaalpoliitika nägemust ja konkreetseid samme, et Eestis oleks vähemalt kaks suurlinna – Tallinn ja Tartu,“ rääkis Männik.

„Selle eelduseks on ühelt poolt tänasest kordades kiiremad transpordiühendused ning ka mitmete tugevate riigiinstitutsioonide viimine väljapoole Tallinna linna. Samuti tuleb leida lahendused ja viisid, kuidas kasutada Euroopa Liidu vahendeid erainvesteeringute meelitamiseks teistesse Eesti piirkondadesse,“ ütles ta.

Aastatel 2008-2013 oli Jaan Männik Eesti Panga nõukogu esimees. Ta on olnud Eesti Telekomi juhatuse esimees (2000–2007) ja Eesti Arengufondi ja Estonian Airi nõukogu liige.

Viimased uudised