Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teisipäeval, kui koalitsioon pühendus ajaloolisele võidule kultuurisõjas ja seadustas usaldushääletusega täiendavad maksu- ja hinnatõusud, avaldas Eurostat võrdlevad andmed Euroopa Liidu riikide majanduse ja inimeste heaolu arengu kohta aastatel 2020 kuni 2022, kirjutab akadeemik Jaak Aaviksoo.

Sealt ilmneb pilt, mis on Eesti ühiskonna arengut jälgivatele inimestele tajutav juba pikemat aega ja vääriks sisulist tähelepanu ka valitsuse ja kogu avalikkuse poolt. Eestil ei lähe hästi. Ei lähe ettevõtluses-majanduses, aga eriti leibkondade elutasemes-toimetulekus.

Inimeste igapäevase heaolu taset iseloomustab üks näitaja: tegeliku isikliku tarbimise määr EL-i keskmise suhtes. See indeks näitab, kui palju kaupu ja teenuseid iga inimene tegelikult tarbib protsendina EL-i keskmisest. Eelmisel aastal oli see näitaja vahemikus 67 protsenti (Bulgaaria) kuni 138 protsenti (Luksemburg). Eesti indeks oli 79 protsenti ehk tagant kuues, jäädes alla nii Leedule (95 protsenti), Lätile (80 protsenti) kui ka Rumeeniale (88 protsenti).

Viimased uudised