Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Isamaa liikmed rassisid Teeme Ära talgutel üle Eesti, kuid seoses erakonna volikoguga Saaremaal toimus suurem koristuspäev volikogu esimehe Mart Maasiku kodutalus Karalas, kus oli kavas rannaääre puhastus.

Mere poolt randa uhutud prahi seast leidus nii jämedat köit, avamata karastusjooke, hiinakeelse tekstiga kotikesi valge pulbriga kui ka erinevas suuruses plastikrämpsu. Kõige huvitavamaks leiuks oli aga vana pudelipost.

Klaaspudeli sees olnud lätikeelne kiri oli ilmselt teele pandud rohkem kui neli aastat tagasi, 7. veebruaril 2019. aastal. Vähemalt sellist kuupäeva kandis Tallinki broneeringudokument, mille tagaküljele oli kellegi käsi kandnud oma sõnumi. Kuigi pudel oli vaatamata meres veedetud aastatele heas seisus, oli sinna sisse imbunud siiski piisavalt niiskust, et tekst ise koheselt loetavaks ei osutunud. Isamaalased jätsid selle Maastiku hoolde kuivama lootuses, et ehk õnnestub hiljem kirja saatja ja tema sõnum tuvastada.

Koristustalgute käigus leidis Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ka ajupuu ning kasutas võimalust saata lustakas tervitus Keskerakonna juhile Jüri Ratasele.

Kokku kogusid isamaalased rannast kokku kümmekond suurt kotitäit rämpsu. „Isamaa on loomulikult üle prahi, nagu te näete,” võttis saagi kokku Maastik.

Viimased uudised