Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: riigikontroll.ee

Isamaa fraktsioon on seisukohal, et Eesti peab kindlasti välja selgitama NSV Liidu Välismajanduspangas vahendite külmutamisega tekitatud kahju. Erakond leiab, et kui selgub, et kahju tekitas Vene Föderatsioon, siis tuleb seda teiselt osapoolelt ka nõuda.

Riigikohus on jõudnud seisukohale, et VEB Fondi sertifikaatide omanikel pole õiguslikku alust nõuda Eesti riigilt nende kompenseerimist. Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor akadeemik Lauri Mälksoo kirjutas eelnõule antud ekspertarvamuses, et sertifikaatide kompenseerimisega võib kaasneda Eestile õiguslikke tagajärgi seoses NSV Liidu välisvõlaga.

Isamaa leiab, et kui kahju põhjustas Vene Föderatsioon, peab Eesti valitsus nõudma Vene Föderatsioonilt kompensatsiooni NSV Liidu Välismajanduspangas külmutatud vahendite eest. Vene poole ametlikuks põhjenduseks raha blokeerimisel oli väide, et puudus kokkulepe NSV Liidu välisvõla tasumise kohta. See põhjendus pole adekvaatne, sest iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigil puudus igasugune kohustus vastutada NSV Liidu välisvõla eest.

Kommentaarid

Viimased uudised