Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tallinnas kogunenud Isamaa volikogu kiitis heaks Riigikogu valimiste valimisloosungi „On vaid üks isamaa!”.

Volikogu ees peetud kõnes rõhutas erakonna esimees Helir-Valdor Seeder, et Isamaa on jätkuvalt erakond, kes seisab selle eest, et eesti rahvus ja kultuur säiliksid läbi aegade. Ühtlasi tutvustas Seeder kolme programmilist seisukohta.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seederi kõne:

Eelmiste valimistega sai Eesti rahvale lõplikult selgeks, et I(i)samaa on igavene, sest meie püüdlused on püsivad ja eesmärgid ning väärtused aegumatud. Kui ma vaatan ja kuulan, millega tegelevad ja mida räägivad teised erakonnad, siis mõnikord on tunne, et Isamaa on ainus, kes pole unustanud, mille jaoks me üldse olemas oleme ja mille nimel tegutseme.

Asi pole reitingutes, häältes, koalitsioonilepingutes, eurode lugemises ja lubamises. Meie eesmärk on kirjas Eesti Põhiseaduses – et eesti rahvus ja kultuur säiliks läbi aegade. Valimised ja valitsused tulevad ja lähevad, aga on ainult üks Eesti. Meie seisame selle eest. Seepärast on meie valimisloosung:

On vaid üks isamaa!
…isamaa väikese tähega, sest me räägime Eestist, mitte erakondadest.

Me läheme valimistele erakordselt tugeva nimekirjaga isamaalistest inimestest, kes lähtuvad igas idees, igas algatuses, igas otsuses sellest:
•       et Eesti riik oleks kaitstud
•       et Eesti peredes sünniks lapsi, kes kannavad eesti keelt ja kultuuri
•       et Eesti vaim oleks virge ja arenev
•       et Eesti jõukus kasvaks ja inimeste toimetulek paraneks
•       et eestlane oleks peremees omal maal
•       et Eesti maa ja loodus oleksid hoitud

Selleks:
Isamaa seisab riigikaitse eest tingimusteta. Me panustame kaitsekulutustesse lähtudes julgeolekukeskkonna vajadustest ja arendame välja vastavad võimed. Arendame Kaitseliitu, kui laiapindset riiki katvat organisatsiooni ja tagame Kaitseliidule riigikaitseliste ülesannete täitmiseks ja mittesõjalisteks tegevusteks vajalikud vahendid ning kodanikukaitse.

Isamaa viib ellu perepõhise tulumaksureformi, kehtestades iga alaealise lapse eest tulumaksuvaba miinimumi 5000 eurot aastas ja abikaasade ühisdeklaratsiooni kogu tulumaksuvaba miinimumi ulatuses mõlemale abikaasale. Me viime ellu perepõhise pensionisüsteemi uuenduse, suurendades lapse eest ettenähtud aastakoefitsenti 3,5-lt 7-ni, andes selle õiguse ka pärast 2013. aastat sündinud laste vanematele. Reformi tulemusena saab lapse kasvatanud vanem iga lapse eest aastas lisapensioni.

Isamaa jätkab tasuta eestikeelse kõrghariduse ja eesti keele kui teaduskeele arendamist. Me viime eesti koolid ja lasteaiad üle eestikeelsele õppele ning tõstame õpetajate töötasu alammäära 125 protsendini Eesti keskmisest palgast, koheldes õiglaselt ka alushariduse- ja huvihariduse õpetajaid ning treenereid. Rahastame kõrgharidust nii, et see võimaldab maksta kõrgkooli professorile 4-kordset, kaasprofessorile 3-kordset ja doktorikraadiga lektorile 2-kordset Eesti keskmist töötasu.

See on meie valimisprogrammi sissejuhatus. Isamaa valimisprogramm „on vaid üks isamaa“ valmib järgmise aasta jaanuaris ning see saab olema terviklik ja tasakaalus tulevikuvaade Eestile.

Isamaa lubadusi tuleb võtta tõsiselt, sest meie teame teed ja viime oma plaanid ellu!

Viimased uudised