Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder saatis kolmapäeval koalitsioonipartneritele Reformi- ja Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast kirja, kus julgustab üheskoos astuma otsustavaid samme elektri universaalteenuse reformimiseks.

Kaja Kallasele ja Lauri Läänemetsale adresseeritud kirjas rõhutas Seeder, et üle 330 000 eratarbija ja 10 000 ettevõtte on tänu elektri universaalteenusele säästnud talve algusest tänaseni raha ja pääsenud elektribörsi hinnakõikumiste šokist.

„Universaalteenus loodi kestma kuni 2026. aasta kevade lõpuni. Nüüd, kui Venemaa põhjustatud energiakriisi kõige teravam tipp on loodetavasi möödas, on sobilik mõelda, kuidas järgnevatel aastatel universaalteenus kõige paremini Eesti elanike kasuks tööle panna. Moel, millest võidaksid nii tarbijad kui ka riik,“ seisis Seederi saadetud kirjas.

Isamaa ettepanek oleks jätta konkurentsiameti määratav universaalteenuse maksumus elektri hinnalaeks, mis kaitseks tarbijat hinnašoki eest, aga neil hetkedel, mil börsihind osutub madalamaks, saaksid tarbijad elektrit osta börsihinnaga.

Seeder pöördus partnerite poole, andmaks ülevaadet arengutest pärast esmaspäeval peetud koalitsiooninõukogu ja seal kuuldud tagasisidet. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvani vedamisel ning elektrimüüjate soovitusi arvesse võttes on esmasesse ettepanekusse lisandunud universaalteenuse tunnipõhine arvestamine, mis võiks motiveerida Eesti inimesi enda elektritarbimist ajatama odavamale ja madalama koormusega aegadele.

„Meie ettepanekuga on seega võimalik saavutada kaks eesmärki: teha universaalteenus tarbijatele veelgi soodsamaks, aga lisaks saavutada paindliku kasutamisega tipptundidel elektri säästmise eesmärk,“ ütles Seeder pärast kirja saatmist. „Selline lahendus peaks sobima nii tarbijatele kui ka koalitsioonipartneritele.“

Viimased uudised