Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsioon esitas arupärimise linnapea Mihhail Kõlvartile, kus juhitakse tähelepanu, et linnavalitsuse liikmed rikuvad Tallinna linnavolikogu töökorda ja ei vasta arupärimistele.

Tallinna linnavolikogu töökord sätestab, et kui arupärimises oli ette nähtud ka suuline vastamine, lülitab linnavolikogu esimees suulise vastamise linnavolikogu istungi päevakorda hiljemalt kahe kuu möödudes arupärimisele kirjaliku vastuse saamisest. Isamaa fraktsiooni esimees Olle Koop peab praegust olukorda vastuvõetamatuks „Tundub, et valimiste eel on linnavalitsuse liikmed unustanud, et neil on kohustus vastata volikogu liikmete arupärimistele. Volikogu töökorras sätestatud ka konkreetsed tähtajad. Valimiskampaania periood ei vabastata linnavalitsuse liikmeid töö tegemisest,“ ütles Koop.

Koop tõi näitena, et volikogu saalis pole valdkondade eest vastutavate abilinnapeade suulisi vastuseid arupärimised Levadia jalgpallihallist ja Pirita TOPi piirkonna arendusest, kuigi kahe kuu vastamise tähtaeg on juba ammu möödunud.

Arupärimises soovitakse linnapea Mihhail Kõlvarti vastust järgmistele küsimustele:

  • Miks ei ole Tallinna linnavalitsuse liikmed ettenähtud tähtaegade jooksul andnud oma valmisolekut käia volikogu ees arupärimistele suuliselt vastamas?
  • Kas linnapea isiklikult hinnangul on valimiskampaania periood vabanduseks linnapea ja abilinnapeade seadusjärgsete ülesannetega mitte tegelemiseks?
  • Miks on näiteks Isamaa fraktsiooni arupärimised nimega „Levadia jalgpallihall” ja „Pirita TOP’i piirkonna arendus” endiselt suuliselt vastamata? Kirjalikult said arupärimised vastused vastavalt 22.06.2021 ja 16.06.2021 ehk umbes 3 kuud tagasi. Seega on kahe kuu jooksul suuliselt vastamise aeg ammu möödunud.

Viimased uudised