Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.
Isamaa peasekretäri Priit Sibula sõnul tähendab Reformierakonna otsus esitada perehüvitiste seadusele 2000 muudatusettepanekut parlamendi töö halvamist ning Riigikogu viimist vaikivasse ajastusse.
„Tegemist on pretsedenditu olukorraga. Eesti on parlamentaarne riik. Nüüd on tekkinud aga olukord, kus peaministrierakonnale ei meeldi Riigikogu enamuse algatus ning seetõttu plaanitakse täielikult halvata parlamendi töö. Sisuliselt soovitakse kehtestada vaikiv ajastu“ rääkis Priit Sibul, kelle sõnul tuleb kindlasti leida lahendus, kuidas Riigikogu töövõime tagada ja perehüvitiste seadus vastu võtta.
„Eelnõu algatajad peavad nüüd ühiselt maha istuma. Peame leidma tekkinud olukorrale lahenduse. Tegemist on põhimõttelise küsimusega. Riigikogu peab ennast kehtestama ja lükkama tagasi peaministrierakonna katsed vaikiva ajastu kehtestamiseks,“ ütles ta.
Sibul avaldas ka lootust, et sotsiaaldemokraadid enda kolmapäeva hommikuse kannapöörde ümber vaataksid. „Sotsiaaldemokraadid on küll teatanud, et võtavad enda allkirjad eelnõult tagasi, kuid eelnõu hääletuse osas ei ole nad selget vastust andnud. Reformierakonna obstruktsiooni valguses võiksid sotsid enda seisukoha taaskord ümber vaadata.“
12. mail algatasid Isamaa, SDE, Keskerakonna ja EKRE fraktsioonide liikmed perehüvitiste seaduse muutmise seaduse, mis näeb ette tõsta esimese ja teise lapse lapsetoetus 100 euroni, kolme kuni kuuelapseliste perede lasterikka pere toetust 700 euroni ning seitsme ja enamalapseliste perede lasterikka pere toetust 900 euroni. Lisaks nähakse ette peretoetuse indekseerimine ja lasterikka pere toetuse järk-järguline vähenemine kuni pere noorima lapse täisealiseks saamiseni.

Viimased uudised