Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa Noorteühendus ResPublica alustas täna sotsiaalmeedias kampaaniat, mis kutsub kõiki abituriente üles tänavu riigieksameid sooritama.

Noorteühenduse aseesimehe Kätlin Kuldmaa sõnul peavad abituriendid arvestama, et juhul kui nad otsustavad eksamid tänavu jätta sooritamata võivad nad seda hilisemas elus kahetseda. „Ülikoolid on rõhutanud, et eksamite sooritamine on oluline ning riigieksamite tulemustega arvestatakse vastuvõtul. Selleks, et hoida enda valikuvõimalused tulevikus võimalikult avarad ja saavutada parim võimalik tulemus, tuleb riigieksamid sooritada käesoleval õppeaastal. See lihtsustab ülikooli sisse astumist ka juhul, kui kooli lõpetaja otsustab seda teha alles aastate pärast,“ ütles Kuldmaa.

Esimees Karl Sander Kase lisas, et kampaania eesmärgiks on kutsuda lisaks abiturientidele ka õpetajaid, koole ning Haridus- ja teadusministeeriumit pakkuma gümnaasiumi lõpetajatele vajalikku tuge ja julgustust eksamite sooritamiseks. „See peab olema ühine pingutus, sest tänavune otsus jätta riigieksamid sooritamata võib mõjutada meie haridussüsteemi ka aastate pärast. Meie kampaania eesmärk on tagada eri aastakäikude võrdväärsed tingimused gümnaasiumi lõpetamisel ja ülikooli vastuvõtul.“

Viimased uudised