Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu kõrghariduse toetusrühma kuuluvad Isamaa fraktsiooni liikmed kutsuvad toetusrühma liikmeid üles toetama muudatusettepanekut, mis suurendaks kõrghariduse rahastamist 2022. aastal 20 miljoni euro võrra.

Riigikogu kõrghariduse toetusrühma liikmetele saadetud kirjas tuuakse välja, et valdkond on juba aastaid alarahastatud. „Alarahastuse tõttu on ülikoolid olnud sunnitud piirama pakutavate valikainete mahtu ja eestikeelsete õppekavade arvu. Juba aastaid on tõsiseks probleemiks kõrgkoolide töötajate madal palgatase. Rektorite Nõukogu on juhtinud tähelepanu, et kõrge inflatsioon ja teiste sektorite kiire palgakasv tähendab, et kõrgkoolide töötajate palgatase ei ole konkurentsivõimeline,“ seisab kirjas.

Ühtlasi rõhutatakse, et toetus kõrgharidusele ei tohiks piirduda ainult sõnadega. „Neljapäeval toimub Riigikogu kultuurikomisjoni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Kõrghariduse roll, kvaliteet ja rahastamise alused“ arutelu. Teema on kahtlemata oluline ning Eesti kõrghariduse kvaliteedi ja kättesaadavuse tagamiseks vajame laiapõhjalist koostööd ja erakondade ülest kokkulepet. Püsivate kokkulepete saavutamine võtab aega, kuid selle protsessi käigus ei tohi me unustada kõrgkoolide, üliõpilaste ja akadeemiliste töötajate tänaseid probleeme, mis on tingitud kõrghariduse alarahastamisest. Vajame tegusid ja konkreetseid samme, mis aitaksid alarahastusest tingitud probleeme lahendada. Just seetõttu kutsume kõiki toetusrühma liikmeid toetama kolmapäeval, 2022. aasta riigieelarve kolmandal lugemisel Isamaa fraktsiooni ettepanekut suurendada kõrghariduse rahastamist 2022. aastal 20 miljoni euro võrra,“ kirjutavad pöördumise algatajad.

Pöördumisele on alla kirjutanud Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Priit Sibul, Heiki Hepner, Üllar Saaremäe, Tarmo Kruusimäe ja Aivar Kokk.

Kõrghariduse tegevustoetuseks avalik-õiguslikele ülikoolidele ja ministeeriumi hallatavatele rakenduskõrgkoolidele on 2022. aasta riigieelarves planeeritud 162 mln eurot. Riigikogu Isamaa fraktsioon on teinud ettepaneku suurendada kõrghariduse rahastamist 2022. aastal 20 miljoni euro võrra.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [67.80 KB]

Viimased uudised