Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa esitab Tallinnas koroonaviiruse vastase võitluse koordinaatori kandidaadiks Terviseameti endise kommunikatsioonijuhi Simmo Saare.

Simmo Saar tuletas meelde, et täna 22. septembril oli tähtaeg, mil pidi täituma valitsuse seatud eesmärk vaktsineerida 70 protsenti täisealisest elanikkonnast. „Tallinna näitel näeme, et seda eesmärki ei ole suudetud täita ning eriti murettekitav on olukord venekeelse elanikkonna seas ja Lasnamäel,“ ütles Saar.

Isamaa valimisprogramm Tallinnas näeb ette eraldi koroonakoordinaatori ametisse nimetamist, kelle eesmärk on koostöös riigiga pidurdada koroonaviiruse levikut ning korraldada vaktsineerimist Tallinnas.

Saare sõnul saaks Tallinn koroonaviirusega võitlust tõhustada mitmel moel. „Nii linnavalitsuse, kui linnaosavalitsuste käes olevaid teavituskanaleid saaks kasutada vaktsineerimise-alase teabe edastamiseks. Lisaks saaks linn toetada perearste, aidates neil välja selgitada põhjuseid, miks nende nimistus olevad inimesed ei ole siiani veel end vaktsineerinud. Riskirühma kuuluvatele inimestele, kelle jaoks on probleemiks eelkõige transport, saaks peale nende vajaduste väljaselgitamist korraldada transpordi vaktsineerimisele ja tagasi,“ tõi Saar näited erinevatest sammudest, mida pealinnas astuda.

Ta rõhutas, et Tallinnas tuleb käivitada viirusetõrje plaan, vaktsineerimisvõimalused ning renoveerida ennaktempos haridus- ja linnaasutuste ventilatsioonisüsteemid. „Ainult terviklähenemisega suudame hoida ühiskonna avatuna. Kuigi alati võib ju öelda, et tegemist on riigi probleemiga, mõjub koroonaviiruse levik Tallinnas laastavalt meie haiglasüsteemile, kutsudes esile piiranguid ja pidurdades seejärel majandust. Seega pole koroonaviirusega võitlemine ja vaktsineerimisega hõlmatuse tõstmine mitte kulu, vaid investeering,“ lõpetas Saar.

Viimased uudised