Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kutsub Reformierakonda üles käituma väärikalt ka siis, kui kõiges oma tahtmist ei saa.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi hinnangul on Eesti Panga nõukogu uue koosseisu ametisse nimetamise viibimine kahetsusväärne, kuid iseenesest pole selles midagi enneolematut ja erilist, kui parlament ei nõustu mõne ettepanekuga. Nii näiteks hääletas riigikogu tänavu kevadel maha presidendi poolt esitatud peaministrikandidaadi, varasemalt on aga riigikogu tagasi lükanud ka teiste oluliste riiklike ametikandjate kandidatuure.

„Loomulikult tekitab tähtsate ametikohtade täitmine poliitilisi pingeid, kuid midagi erilist selles pole, see kõik on demokraatliku parlamentaarse protsessi loomulik osa,“ sõnas Seeder. „Reformierakonna esimehe ja tema toetajate enesevalitsuse kaotus ja  sellele järgnenud äärmiselt taktitud isiklikud rünnakud Eesti Panga nõukogu esimehe Mart Laari vastu väljendavad opositsiooni langenud erakonna meeleheidet,“ ütles Seeder.

Eelmisel nädalal selgus nimelt, et reformierakondlane Heiki Kranich on helistanud Mart Laari ühele sõbrale palvega kallutada Laari täitma Reformierakonna soove Eesti Panga nõukogu komplekteerimisel. Kui Laar selle telefonikõne avalikustas, teatas Kranich oma surveavalduse kommentaariks, et Laar „peksab segast“ ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas toetas Kranichit öeldes, et „Laar on olnud alati valetaja, kuid vanaduses läheb aina hullemaks“.

„Inetud isiklikud rünnakud ja nipsakad kommetaarid lähtuvalt inimese vanusest on vääritud näited madalast poliitilisest kultuurist, mis ei aita kuidagi kaasa panga nõukogu uue koosseisu võimalikult kiirele ametisse nimetamisele. Seepärast kutsun ma Reformierakonna juhte üles riigimehelikkusele ning palun neil jääda väärikaks ja viisakaks ka siis, kui riiki ei juhita ainult nende taktikepi järgi,“ ütles Seeder.

Viimased uudised