Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kommenteerides värskeimat uuringut, mis näitab ülekaalukat toetust teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmisele ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, et vaatamata poliitiliste konkurentide rünnakutele pensionireformi suunal on eesti inimesed jätkuvalt valmis ise oma säästude üle otsustama.

„See et inimesed toetavad põhimõtet, mille kohaselt peaks meil kõigil olema õigus otsustada enda kogutud säästude kasutamise üle, pole iseenesest üllatav. Positiivne on see, et toetus teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmisele on nii kõrge vaatamata viimaste kuude rünnakutele pensionireformi suunal,“ ütles Seeder.

Seederi sõnul tuli küsitlusest välja ka teine oluline asjaolu. „See, et teise pensionsambaga liitunutest teadis ainult 15 protsenti, et teise pensionisambasse lisanduv 4 protsenti tuleb liitunute riikliku pensioni arvelt näitab tänase pensionisüsteemi üht suurimat kitsaskohta. See näitab, et omal ajal rakendatud kolmesambalise pensionisüsteemi olulisi asjaolusid ei suudetud inimestele selgitada,“ ütles Seeder.

Turu-uuringute AS viis läbi MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi poolt tellitud uuringu, mis näitab, et teise samba vabatahtlikuks muutmist toetab 68 ning vastu on 21 protsenti teise pensionisambaga liitunutest.

Viimased uudised