Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Riigikogu Isamaa fraktsioon pöördus kirjas president Alar Karise poole, et riigipea väldiks Eesti seadusandliku võimu kandja, Riigikogu muutumist täidesaatva võimu käepikenduseks ning presidendi institutsiooni ei kasutataks koalitsiooni poolt ära poliitilise tööriistana.

„Käesoleval nädalal on Riigikogu täiskogu istungite päevakorda esitatud kokku seitse valitsuse usaldusküsimusega seotud eelnõud ning nagu avalikkus nädalavahetusel toimunud Reformierakonna üldkogul kuulis, ootavad ees veel täiendavad eelnõude usaldusküsimusega sidumised,” osundas oma kirjas presidendile Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder.

Ta jätkas: „Juhime Teie tähelepanu, et valitsus on juba otsustanud oma usaldusküsimusega siduda eelnõusid, mil puudub sisuline puutumus 2024. aasta Riigieelarvega (297 SE ja 299 SE) või millele esitatud muudatusettepanekute menetlemine ei võtaks ebamõistlikku aega Riigikogu tööst (295 SE). Sealjuures otsustas valitsus siduda kõik eelnõud usaldusküsimusega veel enne, kui Riigikogu komisjonid olid sisulisi muudatusettepanekuid arutanud ning nende osas menetluslikud otsused langetanud. Sisuliselt välditi sellega parlamentaarset arutelu eelnõude osas.”

Seeder tõi eraldi välja, et kui septembris toimus Riigikogus esindatud erakondade esimeeste koosolek poliitilisele kriisile lahenduseks leidmiseks ning lepiti kokku, et taoline kohtumine peaks korduma, siis viimase kahe kuu jooksul pole koalitsiooni, peaministri või Riigikogu esimehe poolt näidatud üles initsiatiivi uueks kohtumiseks.

„Pidev eelnõude usaldusküsimusega sidumine õõnestab Eesti inimeste usku demokraatlikku protsessi ning lahendust sellele tuleb otsida kõigi poliitiliste jõudude ühisel pingutusel,” rõhutas Seeder.

Siin on Seederi kiri:

Viimased uudised