Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu rahanduskomisjon arutas esmaspäevasel istungil tulumaksuseaduse muutmise seaduseelnõud, millega kaotatakse ära keskmise pensioni tulumaksuvabastus. Juba 2025. aastal võetakse sellega pensionäride taskust 17 miljonit eurot.

„Kaks kõige haavatavamat ühiskonnagruppi Eestis on pered ning pensionärid. Valitsus läks mullu oma kõige esimesel töönädalal halvendama perede kindlustunnet ja seda kiusu on läbivalt oma otsustega jätkatud. Nüüd, kui täitub täpselt aasta valitsuse ametisse astumisest, minnakse ka pensionäride kallale,” ütles rahanduskomisjoni liige Aivar Kokk.

Isamaa aseesimees rõhutas, et praeguse valitsusliidu koalitsioonileppest leiab sotsiaalpoliitika peatüki esimese punktina lubaduse hoida keskmine vanaduspension tulumaksuvabana. „Ometi olid just koalitsioonierakondade saadikud need, kes surusid tänasel komisjoni istungil läbi eelnõu, millega võetakse juba 2025. aastal pensionäride käest 17 miljonit eurot ning seletuskirja kohaselt 2028. aastal juba 76 miljonit eurot. Kõik selleks, et Reformierakond ei peaks taganema ainuüksi järgmisel aastal pool miljardit eurot maksma minevast tulumaksureformist,” ütles ta.

„Kuulasin murega ka peaminister Kaja Kallase kommentaare pühapäevases „Aktuaalses Kaameras”, kus ta ütles, et tulumaksureformi tekitatava augu täitmiseks kaalutakse erinevate indekseeritavate kuluridade lahtisidumist elukalliduse tõusust,” lisas Kokk. „Tuletan meelde, et ka pensionid tõusevad iga-aastaselt just indekseerimise läbi.”

Viimased uudised