Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval Tallinna Lauluväljakul toimunud Isamaa Suurkogul valiti erakonna uueks esimeheks Urmas Reinsalu, kelle kandidatuur pälvis 415 Isamaa liikme toetuse.

„Aitäh, erakonnakaaslased, selle toetuse eest. Ma tean, et see on praegu suur-suur vastutus,” sõnas Reinsalu oma tänukõnes. „Minu sõnum on selge: Eestis on kehtestamisel vasakliberaalne pööre ja Isamaa on sellele positiivne alternatiiv. Isamaa ei tagane!”

Reinsalu sai esimehe valimistel 415 häält. Tõnis Lukase kandidatuuri toetas 180 ja Lea Danilson-Järgi 51 erakonna liiget. Kaks esimehe hääletuse sedelit olid kehtetud.

Erakonna 20-liikmelise eestseisuse moodustavad järgmisel kahel aastal (tähestikulises järjestuses) Harri Juhani Aaltonen, Lea Danislon-Järg, Heiki Hepner, Priit Humal, Karl Sander Kase, Aivar Kokk, Kaspar Kokk, Gerry Konnov, Tarmo Kruusimäe, Mihhail Lotman, Mart Maastik, Andres Metsoja, Ründo Mülts, Tõnis Palts, Üllar Saaremäe, Sven Sester, Priit Sibul, Riina Solman, Riho Terras, Marja-Liisa Veiser.

Eestseisuse valimisel oli igal valijal neli häält ning valituks osutumise piiriks kujunes 69 häält. Kehtetuks tunnistas häältelugemiskomisjon 11 sedelit.

Isamaa aukohtusse valiti Vahur Jaakma, Mari-Ann Kelam, Gerly Lehtmets, Meelis Liivlaid, Andres Luus, Erik Sandla, Andi Tubin, Rain Veetõusme ja Avo Üprus.

Erakonna uue revisjonikomisjoni moodustavad Kalle Liebert, Jaanus Ojangu, Tarmo Piirmann ja Jan Trei. Viies revisjonikomisjoni liige on kas Andrei Fedossovski või Marit Sepma, kes said valimistel sama arvu hääli ja nende vahel toimub komisjoni esimesel koosolekul liisuheitmine.

Viimased uudised