Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertaktusel peetud kõnes ütles Isamaa esimees Urmas Reinsalu, et Eesti inimestele valmistab praegu enim muret kindlustunde puudumine, mille põhjustab nii julgeolekukriis kui ka Eesti sisepoliitiline rahulolematus.

„Nendel keerulistel aegadel, millega Eesti silmitsi seisab, on meie üks ja selge ülesanne olla enesekindel, olla nõudlik ja olla lootusrikas. Ühiselt me saame hakkama. Ühiselt me suudame seista oma rahva tuleviku eest. Ühiselt me oleme võimelised andma noortele lootust ja kindlasti peab meie südames olema see võitlus ja need kannatused, millega seisab silmitsi uhke ja vaba Ukraina rahvas,” sõnas Reinsalu Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kõnes.

„See kindlustunde puudumine on tegelikkuses väga ohtlik. Jättes kõrvale ainelised probleemid, millega inimesed silmitsi seisavad, habrastab see meie sisemist efektiivust. Sisemist efektiivsust keskenduda olulisele. Keskenduda väikerahvana jõupingutusele raske aeg üle elada,” hindas Reinsalu.

Isamaa esimehe sõnul istub siiski koos igapäevamuredega Vabariigi aastapäeva pidulaua taha ka lootus. „Me tajume, kuidas meie, tänased eestlaste põlved, oleme selle maa peremehed Ja meil lasub vastus veel sündimata eestlaste põlvede ees anda see maa hoituna edasi. Meie kätest uutele põlvedele.”

Reinsalu rõhutas vajadust jagada tänastele noortele optimismi, sest kui vanemad põlvkonnad on läbi tulnud nõukogude aja ning tormiste 90ndate karastusest, siis noortele on praegune kobarkriis, mis algas pandeemiast, kasvas sealt majandussurutiseks ja mida raamib nüüd sõda Ukrainas, esmakordne kogemus. Ta lausus: „Meie kohustus rahvana on anda noortele optimismi. Anda lootust ja jagada ühiskonnas seda arusaama, et justnimelt inimeste lootusest, inimeste julgusest ja teotahtest luuakse tulevikku ja luuakse ka meie tulevikku suunatud kindlustunnet.”

Urmas Reinsalu kõne täistekst ja video on leitav: https://eestiuudised.ee/urmas-reinsalu-vabariigi-aastapaeva-kones-meie-kohustus-rahvana-on-anda-noortele-optimismi/

Viimased uudised