Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on arusaamatu ja kahetsusväärne, et  president Alar Karis taganes õigusriigi kaitselt ning otsustas välja kuulutada välismaalaste seaduse.

21. aprillil jättis president välismaalaste seaduse välja kuulutamata, kuna leidis, et parlament rikkus selle vastuvõtmisel menetlusnorme. 9. mail võttis Riigikogu koalitsiooni häältega muutmata kujul vastu ning president kuulutas seaduse välja 11. mail.

Helir-Valdor Seeder ütles, et võrreldes presidendi varasema otsusega ei olnud ükski asjaolu muutunud.  „Etteheited, mis president seaduse eelnõule tegi on tänaseni aktuaalsed. Koalitsiooni teerulliga rikuti seaduse vastuvõtmisel põhiseadust ja menetlusnorme. Seaduse muutmata kujul vastu võtmine tähendas, et riigikogu liikmetel ei olnud võimalust kasutada oma põhiseaduslikke õigusi eelnõu menetlemisel ja võimalust esitada muudatusettepanekuid. Ei muutunud ka tõsiasi, et välismaalaste seaduses tehti pärast teist lugemist sisulisi muudatusi, mida kodu- ja töökorraseadus ei võimalda,“ ütles Isamaa esimees.

Seederi sõnul on tegemist presidendi taandumisega õigusriigi kaitselt. „See, et koalitsioon otsustas parlamentaarse demokraatia põhimõtted prügikasti heita on vastuvõetamatu. Veelgi hullem on aga see, et president taganes õigusriigi kaitsest,“ rääkis Seeder.

Viimased uudised