Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Kuigi perehüvitiste seaduse, millega tõusevad nii esimese ja teise lapse kui ka lasterikaste perede toetused, väljakuulutamine on vanematele suureks kergenduseks, kinnitab Isamaa erakonna esimees Helir-Valdor Seeder, et ka järgmises Riigikogu koosseisus kavatseb Isamaa seista perede elujärje täiendava parendamise ning perepõhise maksureformi eest.

Kui Eesti Päevaleht detsembri lõpus poliitaasta kokku võttis, väideti seal, et 2022 liigutas Eesti poliitikat edasi vaid üks teema. „Poliitikud tegelesid ainult peretoetustega,“ seisab artiklis.

„Kui see väide tõele vastaks, siis on teistel erakondadel põhjust tunda siirast rõõmu Isamaa töökuse üle,“ ütles partei esimees Helir-Valdor Seeder.

„On ju Isamaa seisnud selle aja jooksul nii valitsuses kui ka Riigikogus kaitsekulude tõstmise eest, nõudnud punamomumentide ja okupante ülistavate tänavanimede eemaldamist, saanud seadusesse kirja ülemineku eestikeelsele haridusele ja võidelnud elektri universaalteenusega röövellike energiahindade vastu,“ loetles Seeder. „Kui seda kõike on tehtud, keskendudes tegelikult ainult perehüvitistele, siis mõelda vaid, mida suudame korda saata nüüd, kui pärast seaduse väljakuulutamist saame tõega hakata tegelema rohkemate teemadega.“

Eesti perede heaolu on kesksel kohal ka Isamaa programmis, millega minnakse Riigikogu valimistele. Isamaa seisab selle eest, et võrdsustada esimese ja teise lapse toetus alates kolmandast lapsest masktava summaga. Lisaks plaanib erakond perepõhist maksureformi, kus iga peres kasvava lapse eest suureneks tulumaksuvaba tulu 5000 euro võrra ja kahekordistuks lapse kasvatamise eest ette nähtud pensionikoefitsient, mis annaks ühe kuu lisapensioni. Ühtlasi lubab Isamaa taastada abikaasade ühisdeklaratsiooni.

„Aga nii nagu me ei unustanud perehüvitiste tõusu eest võideldes kordagi teisi Eesti elu teisi olulisi küsimusi, seisame ka järgmisel neljal aastal kaitseinvesteeringute tõusu, nutika ja ettevõtlussõbraliku majanduse, kvaliteetse hariduse ning Eestimaa eestikeelsena püsimise eest,“ lubas Seeder.

Viimased uudised