Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Isamaa esimees Urmas Reinsalu kohtus teisipäeva hommikul Kadriorus Vabariigi Presidendi Alar Karisega, et rääkida poliitilisest vastasseisust ja Eesti majanduse olukorrast.

Reinsalu rõhutas kohtumisel presidendiga vajadust sõlmida erakondade ülene riikliku majanduskasvu lepe, mis keskendub riigi konkurentsivõime priotiseerimisele, ettevõtlusorganisatsioonide tegelikule kaasamisele seadusloomes, riikliku bürokraatia vähendamisele ning pikaaegselt prognoositavate energiahindade tagamisele.

„Eesti majanduse väljavaated on halvad. Seda tõestas ka värske Statistikaameti analüüs, mis näitas tänavu kolmandas kvartalis süvenevat majanduslangust. Riigi poliitilised juhid peavad vaatamata poliitilisele kriisile pingutama selle nimel, et sõlmida ühistel alustel kokkuleppe, millega pakkuda praegusel ebakindlal ajal Eesti ettevõtetele kindlustunnet,” sõnas Reinsalu pärast presidendiga kohtumist.

Isamaa esimehe sõnul tuleb erakondadel ühiselt määratleda baasväärtused Eesti majandusele uue tõuke andmiseks ning kuulata ära ettevõtlusorganisatsioonide soovitused, mis peegeldavad tegelikku olukorda majanduses ning rahvusvahelises konkurentsis.

Lisatud Urmas Reinsalu ettepanek majanduskasvu leppeks.

Viimased uudised