Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et Mihhail Kõlvart eksitab teadlikult oma avaldusega Eesti inimesi. Seedri sõnul pole selles kahtlustki, et Eesti läheb täielikult üle eestikeelsele haridussüsteemile.

„Isamaa on seadnud eesmärgiks ülemineku täielikult eestikeelsele õppele ning see on ka  tänase valitsuskoalitsiooni kindel kavatsus. Asjatundjatel tuleb anda hinnang, mis aja jooksul see reaalselt võimalik on aga üleminek eestikeelsele haridusele toimub niikuinii. Vastasel juhul poleks Isamaa sellise valitsusliiduga üldse liitunud,” ütles Seeder.

„Mihhail Kõlvart on aastaid üritanud pidurdada eestikeelsele õppele üleminekut Tallinnas. Pealinnas oli see võimalik, kus Keskerakond naudib ainuvõimu. Kuid riigi tasemel Isamaa sellisel asjal kindlasti juhtuda ei lase. Koalitsioonilepingus, mille koostamisel osales ka Mihhail Kõlvart, on kirjas selge eesmärk, et kõik koolilõpetajad valdaksid tulevikus heal tasemel eesti keelt.“

Seeder juhtis ka tähelepanu, millises kanalis Kõlvart eksitavaid väiteid esitas. Linnapea intervjuu ilmus Venemaa kontrolli all olevas uudistekanalis Baltnews. „Väited venekeelse hariduse jätkumiseks võivad olla Kõlvarti suunatud sõnumid oma valijatele aga meie ei lase Eesti inimestele lihtsalt kärbseid pähe ajada,“ lisas Seeder.

Kommentaarid

Viimased uudised