Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestile ei sobi valelik valitsus, kuna usaldus riigi vastu kaob, märgib Isamaa eestseisus täna teisipäeval, 11. aprillil tehtud avalduses.

Järgneb Isamaa eestseisuse avaldus:

Eesti poliitiline kultuur on sattunud sügavase kriisi. Juba Riigikogu valimiste kampaanias keskendusid mitmed erakonnad sisuliste arutelude asemel hirmutamisele. Nüüdseks on selgunud ka selle hirmukampaania põhjus, kuna sisulise debati pidamine oleks sundinud rääkima ka tõsiasjast, et plaan on suurendada oluliselt Eesti inimeste ja ettevõtete maksukoormust. Nüüd väidab loodav koalitsioon, et see on vajalik riigieelarve puudujääkide või kaitsekulutuste lappimiseks. See on vale! Tegelikkuses tekitab Reformierakond ise oma kuluka tulumaksu muudatusega hiiglasliku riigieelarve puudujäägi, mida on plaanis siis hakata üldiste maksutõusudega täitma.

Valijatele valetamine on olnud Eestis alati taunitav ning me ei tohi lasta sel muutuda normiks. Isamaa pühendas oma Riigikogu valimiste aatepõhise programmi koostamiseks ühe aasta, et valijad saaksid selle põhjal langetada informeeritud otsuse. On väga kahetsusväärne, et osad erakonnad esitasid oma programmides valijatele soovunelmaid, mille elluviimist ei kavandatudki. Nende valede tõttu kannatab kõigi Eesti elanike toimetulek.

Samuti pole Eesti poliitikas senini nähtud, et kõigi Riigikogus esitatud erakondade konsensusega vastu võetud Eesti arengu jaoks äärmiselt olulist seadust läheb uus koalitsioon juba loetud kuude pärast sõnamurdlikult muutma. Nii on sündival valitsusel kavas hakata oluliselt vähendama perehüvitisi, kuigi alles mõned kuud tagasi hääletasid Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid perehüvitiste tõstmise poolt. Eesti Vabariigi Põhiseadus seab riigile kohustuse erilise hoolega suhtuda lasterikastesse peredesse, kuid koalitsiooni loojad kavatsevad toetusi kärpida, võttes peredelt tuhandeid eurosid aastas. See samm astutakse keset sajandi suurimat demograafilist kriisi ja pakkumata peredele ühtegi täiendavat toetusmeedet.

Õiguskindluse põhimõttest loobumine viib meid demokraatia kriisi, kus kodanike usaldus riigi vastu kaob täielikult.

Viimased uudised