Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Neljapäevasel Riigikogu istungil esitasid Isamaa fraktsiooni liikmed peaminister Kaja Kallasele arupärimise, milles soovitakse peaministri selgitust, miks ei ole riik jätkuvalt suutnud rakendada lubatud toetusmeedet energiahindade kompenseerimiseks vähemkindlustatud peredele.

Kuna tuhandete pered on sattunud hinnašoki tõttu keerulisse olukorda soovivad arupärimise esitajad peaministri vastuseid juba 13. detsembriks, et tekkinud segadust oleks võimalik lahendada.

Isamaa fraktsiooni liige Urmas Reinsalu meenutas valitsuse oktoobrikuist otsust, et vähemkindlustatud inimestele hakatakse osaliselt kompenseerima energiakandjate hinna tõusu, kuid seda meedet ei ole jätkuvalt võimalik kasutada. „Möödunud on mitu kuud ja tegusid ei ole. Tallinna linn, on öelnud, et riik pole taganud vajalikke lahendusi ja nemad toetusraha välja ei maksa. Tallinna kodulehel on kirjas, et inimeste taotlusi hüvitiseks hakatakse vastu võtma alles 15. jaanuarist. Eile kostus meedia vahendusel, et kuna valitsus ei suuda korraldada lubatud toetuse maksmist, hakkavad omavalitsused jagama toidupakke. Tekkinud segadus on inimeste suhtes jõhker ja häbiväärne,“ ütles Reinsalu.

Arupärijad soovivad vastust kahele küsimusele:
Millest on tingitud korralagedus ja venitamine toetusmeetmete käivitamisel ning kes selle eest personaalselt vastutab?
Kas omavalitsustel on keelatud maksta taotluste alusel toetusi jooksvalt välja ja siis see raha riigi eraldisega tasaarveldada? Kui see nii on, siis palun selgitage, miks sellise süsteemi kasuks otsustati? Kui see nii ei ole, siis miks omavalitsused seda ei tee?

Viimased uudised