Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu Isamaa fraktsioon algatas tänasel istungil eelnõu gaasi, elektri- ja soojusenergia käibemaksu alandamiseks 20-lt protsendilt 9-le, et leevendada hüppelise hinnatõusu mõjusid Eesti tarbijatele ja ettevõtetele.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on käibemaksu langetus kõige efektiivsem viis, kuidas hüppelise hinnatõusu mõjusid leevendada. „Gaasi, elektri- ja soojusenergia kulud on enamasti sundkulud, millele pole alternatiive. Külm talv suurendab neid sundkulusid veelgi ning me ei saa seda käed rüpes pealt vaadata,“ ütles Seeder, kelle sõnul tuleb gaasi, elektri- ja soojusenergia käibemaksu alandada 9-le protsendile.

Seeder ütles eelnõu üleandmisel, et loodab sellele ka koalitsiooni tuge. „Keskerakond on öelnud, et nad toetavad käibemaksu alandamist. Loodame, et selles küsimuses ei jagune riigikogu koalitsiooniks ja opositsiooniks, vaid lähtuda tuleb tarbijate ja Eesti majanduse huvidest,“ rääkis Isamaa esimees.

Ta lisas, et tänane olukord karistab tarbijaid ja ettevõtteid kahekordselt. „Riigi tulud kasvavad suurema käibemaksu laekumisega märgatavalt, kuid tarbijaid karistatakse kahekordselt. Kõigepealt on nad sunnitud maksma kõrgema gaasi, elektri- ja soojusenergia eest, samaaegselt paisutab hindu veelgi rohkem kõrge käibemaksu määr.“

Riigikogu Isamaa fraktsiooni algatatud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu näeb ette gaasi, elektri- ja soojusenergia käibemaksu alandamise 20-lt protsendilt 9-le kuni 2023. aasta 1. jaanuarini. Samasisulise ettepaneku tegid oktoobri alguses Urmas Reinsalu, Arvi Hamburg, Priidu Pärna ja Sven Sester.

Viimased uudised