Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa Aasta Isa aunimetuse ja sellega kaasneva 10 000 euro suuruse preemia pälvis Aivo Tamm, kelle peres on üles kasvanud kuus last ning kes on hooliv vanaisa kuuele lapselapsele.

1963. aasta 28. juulil sündinud Aivo Tamm on Alutaguse vallavolikogu liige ja eelarve- majanduskomisjoni aseesimees ning Jõhvi Vallavalitsuse majandusspetsialist. Ühtlasi kuulub Aivo Tamm ka Isamaa Ida-Virumaa piirkonna juhatusse.

Isamaa Aasta Isa pere iseloomustab Aivot, kui väga head abikaasat, isa ja vanaisa. „Aivo on kuldsete kätega mees, kes saab hakkama kõigega.“ Ühe lausega iseloomustades on Isamaa Aasta Isa Aivo “vana kooli mees”, kes usub siiralt, et mees peab hakkama saama kõikide töödega, olema samal ajal hooliv abikaasa, isa ja vanaisa ning oma pere jaoks rahuliku meele, heasoovlikkuse ja hellusega alati olemas.

Isamaa Perede Ühenduse esimees Helen Hääl rõhutas Isamaa Aasta Isa väljakuulutamisel, et perekond algab emast ja isast. “On öeldud, et laste saamise otsustab naine. Millal tunneb naine, et ta on valmis lapse saama? Kõige kindlamini siis, kui tema kõrval on mees, keda ta usaldab. Perekond saab kokku ja võib luua omaenese väikese maailma, omaenese rollide ja reeglitega. Selle kõige alus on aga lähedus ja usaldus, mille naine ja mees vastastikku on loonud,” sõnas Helen Hääl.

Isamaa Naiskogu IREN-i juhatuse esimees, ahvastikuminister Riina Solman tundis siirast rõõmu, et aunimetusele esitati palju kandidaate. “Nad on kõik väga tublid mehed. Isad suure algustähega,“ märkis Solman, kelle sõnul on püsivad väärtused, mis perekond kõigile oma liikmetele annab asendamatud.

Auhinda üle andes meenutas Solman, et viimaseid kuid on saatnud vaidlused abielu teemal. „Meie teiega ei pea hakkama vaidlema selle üle, kas abielu peab olema ühendus mehe ja naise vahel. Neid traditsioonilisi väärtusi kannavadki meie ühendused, meie erakond, Isamaa. Traditsiooniline perekond on taganud eestlaste sündimise ja kasvamise juba sajandeid. Sellises peres on lastel kõige parem ja turvalisem kasvada,“ ütles ta.

Kommentaarid

Viimased uudised