Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kleelia Keizars. Foto: erakogu

Isamaa Naiskogu ja Perede Ühendus kuulutasid teistkordselt välja Isamaa Aasta Ema aunimetuse. Isamaa Aasta Ema 2021 on nelja lapse ema Kleelia Keizars. 

Kleelia Keizars 4 toreda lapse ema: Elisabeth (18), Margareth (10), Heinrich (7), Ingrith (1). Kleelia tore pere on laiemale avalikusele tuntud läbi abikaasa Toivo Tänavsuu, kes koos ema Hille Tänavsuuga algatas Vähiravifondi „Kingitud elu”. Hillet ja Toivot ärgitas fondi asutama Heinrichi ootus, sest vanaema soov oli ära näha Heinrichi sünd. Seda ta ka näha jõudis.

Kleelia on kodule ja lastele pühendudes toetanud vähiravifondi eest vedava abikaasa kõiki püüdlusi ja olnud ustav tagala, et pere saaks vähihaigusega inimeste peredele uut lootust anda. Kleelia on väga heatahtlik ja kaastundlik ning suudab inimesi rasketes olukordades toetada. Enne Ingrithi sündi on ta ametis olnud patsientide vastuvõtus onkoloogiakliinikus, õppinud erivajadustega laste hoidmist. Ta on harinud end laste kõrvalt erivajadustega laste aitamise teemadel ning osaleb laulukooris. Kuna aga pere majapidamine ja lastega tegelemine on abikaasa suure hõivatuse tõttu Kleelia kanda, on ta oma huvialad hetkel aastase Ingrithi hoidmise ajaks kõrvale pannud ning pühendunud täielikult pere eest hoolitsemisele.

Endise rahvastikuministri, Isamaa Naiskogu esinaise Riina Solmani sõnul on Isamaa Aasta Ema aunimetus ellu kutsutud soovist väärtustada emadust ja lasterikkust. „Märkamise ja tunnustamise kõrval on oluline astuda ka konkreetseid samme perede turvatunde suurendamiseks,“ ütles Solman. „Näiteks on Isamaa Naiskogu tulnud välja algatusega, et lasterikka pere emale oleks tagatud tasuta ravikindlustus. Täna kaotab lasterikka pere ema ravikindlustuse, kui tema noorim laps saab 8-aastaseks. Ta võrdsustub ravikindlustamata isikuga, ometi on ta teinud rahvuse säilimiseks ära väga suure töö kodus lapsi kasvatades,“ lisas Solman.

Isamaa Perede Ühenduse esinaine, perekonnaõiguse advokaat Helen Hääl ütles, et Peresõbralikkus algab austusest perekonna kui institutsiooni vastu ning tähendab lastega perede vajadustega arvestamist ja lapsevanemate töö väärtustamist. „Laste kasvatamise ja lasterikkuse ebapiisav väärtustamine ühiskonnas mõjutab nii individuaalseid pereplaneerimise otsuseid kui ka ühiskonna suutlikkust pakkuda erineva laste arvuga perede vajadustega arvestavat keskkonda,“ ütles Hääl.

Viimased uudised