Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Äänekoski tselluloositehas Soomes, milline tahetakse rajada Eestisse. Foto: vikipeedia.

IRLi esimees Helir-Valdor Seeder esitas täna seisukoha Tartu tselluloositehase asjus, milles ei poolda eriplaneeringu kehtestamist vabariigi valitsuse poolt.

Järgneb Helir-Valdor Seederi seisukoht.

Viimastel kuudel on Eestis väga palju räägitud tselluloositehase ehitamise plaanist Tartu piirkonda. Kui esialgu suhtusid paljud eestimaalased tehase rajamise plaanidesse neutraalselt, siis mida päev edasi, seda rohkem on kogunenud kriitilisi seisukohti. Inimesed on mures, et sellise tehase ehitamine võib kahjustada nii nende elukeskkonda kui Emajõe looduslikku tasakaalu.

Tänaseks on kujunenud olukord, kus Tartu linna ja piirkonna elanike vastuseis tehase rajamisele on niivõrd tugev, et valitsuse poolt eriplaneeringu kehtestamine Tartu linnas või selle vahetus naabruses oleks ebademokraatlik. Seetõttu leiab IRL, et valitsus peab loobuma plaanist antud eriplaneering lõpuni viia algatatult kujul. Leiame, et tuleb astuda avatud dialoogi suurinvesteeringu arendajaga, et püüda leida tehasele uus asukoht.

IRLi jaoks on alati olnud oluline avatud ja soodus ettevõtluskliima. Iga vastutustundlik investeering peab olema Eestisse oodatud ja investorit tuleb kohelda väärikalt.

Kui on selge põhjus, miks teatud piirkonda teatud investeeringut teha ei saa, tuleb sellest ettevõtjaga avameelselt kõnelda ja mitte teda eksitada väärate lootustega. Tänaseks on selge, et esiagu plaanitud kujul pole seda projekti võimalik ellu viia.

Küsimusele, kas tehase rajamine üldse kusagile Eestisse on võimalik ja kas see vastab ka investorite ootustele, peab valitsus koostöös arendajatega vastama edasiste sammude käigus. Võimaliku sobiva asukoha valikuks on vajalik nii investori soov kui ka kohaliku kogukonna mõistev hoiak.

Viimased uudised