Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavolikogus opositsioonis olev Isamaa ja Res Publica Liit tegi ettepaneku valida ümber volikogu revisjonikomisjon, kuna praegune koosseis pole algatanud uurimist ASis Võru Vesi toimunud võimalike kuritarvituste suhtes.

IRLi fraktsioon esitas 30. mail volikogu revisjonikomisjonile taotluse kontrollida ASi Võru Vesi ja selle juhtorganite liikmete tegevuse seaduslikkust, otstarbekust ja tulemuslikkust ja linna vara kasutamise sihipärasust, kuna oli tekkinud kahtlus, et ettevõtte juht, volikogu liige Jüri Miks (Keskerakond) on oma ametiauto kütusekaarti väärkasutanud.

Revisjonikomisjon lükkas aga ettepaneku tagasi, leides, et ASi Võru Vesi vara kasutamise kontrollimine pole revisjonikomisjoni ülesanne.

„Revisjonikomisjon arutas IRL Võru fraktsiooni pöördumist ja jõudis järeldusele, et tuleb pöörduda AS Võru Vesi nõukogu ja politsei poole, sest AS Võru Vesi vara ei ole linnavara, mille kasutamise üle teostab muuhulgas järelevalvet ka revisjonikomisjon,” teatas revisjonikomisjoni esimees Anti Paap (VL Võru Väärib Võimekust).

Ta lisas, et Võru linn on küll Võru Vesi suuraktsionär, kuid aktsiaseltsi vara kasutamise üle teeb järelevalvet eelkõige juhatus ja ettevõtte nõukogu.

Sestap on revisjonikomisjon Paabi kinnitusel edastanud Võru Vesi kohta käivad IRLi süüdistused politseile ja ASi Võru Vesi nõukogule.

ARVED BREIDAKS

VAATA LISAKS:

Võru IRL: ASis Võru Vesi tuleb teha põhjalik kontroll

Võru linnavõim hoiab joobes peaga autot juhtinud Jüri Miksi ametis

Viimased uudised