Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

EELK kirikukogul heaks kiidetud avaldus, mille kohaselt tuleks põhiseaduses sõnastada abielu mehe ja naise vahelise liiduna, kattub IRLi põhimõtetega.

IRLi peasekretär Priit Sibul: „Me oleme alati seisnud perekonna ja abielu eest. Seetõttu on abielu, kui mehe ja naise vaheline liit määratletud ka IRLi eestseisuse poolt heaks kiidetud maailmavaateliste põhialuste dokumendis. Abielule põhiseadusliku kaitse andmine tagab, et traditsioonilised väärtused oleksid hoitud. Abielu on väärtus igale südametunnistusega inimesele. See ettepanek annab võimaluse ka kooseluseaduse toetajatele, kes väitsid, et kooselul pole abieluga mingit seost.”

IRL juhtis tähelepanu abielu põhiseadusliku kaitse vajadusele juba 2016. aastal. „Praegune parlamendi koosseisus on sama, mis toona ning seetõttu on põhiseaduse muutmine jätkuvalt keeruline. Sellele vaatamata otsime ettepanekule jätkuvalt teiste erakondade toetust,” lisas Sibul.

Eilsel EELK Kirikukogul toimunud hääletusel kiideti heaks avaldus, mille kohaselt toetab EELK põhiseaduse täiendamist nii, et abielu sõnastataks kui ainult ühe naise ja ühe mehe vaheline liit.

Viimased uudised