Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seoses jätkuva suure huviga pikendab Eesti Andmesidevõrk projektiga Internet Koju liitumiseks ettenähtud tähtaega kuni 31.05.2019.

Internet Koju pakub interneti valguskaablivõrguga liitumist Põlva, Tartu, Valga ja Võru maakonnas. Projekti läbiviijad annavad teada, et tänaseks on koostöö kokkulepe sõlmitud sideoperaatoritest Telia ja STV-ga, et nende teenuseid saaksid kasutada liitujad Internet Koju võrgus. Internet Koju võrk võimaldab kokku teenust pakkuda vähemalt kolmel sideoperaatoril.

Internet Koju eesmärgiks on Lõuna-Eesti piirkonna majapidamised ja asutused ühendada kiire valguskaabli internetiühendusega tavapärase 3 000 – 10 000 EUR vahele jääva liitumishinna asemel kõigest 153 EUR suuruse liituja omaosaluse eest. Sellise madala hinnaga on liitumine võimalik ainult kuni mai lõpuni 2019. a. Projekt Internet Koju valmib kohalike omavalitsuste ühenduse ja erasektori koostöös. Organisatsiooni kohta leiab rohkem infot kodulehelt www.internetkoju.ee/organisatsioon– projekti elluviija on Eesti Andmesidevõrgu AS.

Internet Koju võrk ehitatakse välja ajavahemikus 2019 – 2021, kus põhiosa võrgust valmib plaani kohaselt 2020 aastal. 2019. aastal toimub põhiprojekti ettevalmistamine ja pilootprojektide läbiviimine. Pilootprojektideks valitakse igas maakonnas mõni asula, kus projektiga liitujate tihedus on suurim. Seega – piirkonnad, kus on rohkem liitujaid, saavad interneti suure tõenäosusega ka varem. Siinkohal rõhutavad läbiviijad, et liitujate tihedus on projekti piirkonda jõudmise seisukohalt oluline – kutsutakse liituma projektiga ja kutsuma ka naabreid osalema.

Eesti Andmesidevõrk rajab operaatoritest sõltumatu valguskaabli võrgu, kus teenuseid hakkavad pakkuma erinevad sideettevõtted. Teenuste valikuga ja hindadega saab tutvuda sideettevõtete kodulehtedel. Täna soovitatakse eelkõige tutvuda STV ja Telia teenustega, kuid lähiajal lisandub ka teisi sideettevõtteid.

Kolm peamist põhjust, miks liituda Internet Koju sidevõrguga:

  • Valguskaabli ühendus tagab, et nii täna kui ka 50 aasta pärast on sideettevõtetel võimalik pakkuda kõiki sideteenuseid suurima kiiruse ja parima kvaliteediga. Tuleb arvestada, et side mahud kasvavad kiiremini kui enamik info edastamise tehnoloogiaid jõuab järgi tulla. Valguskaabel on täna ainus tehnoloogia, milles võib kindel olla, et see ei jää teenuste arengule jalgu ja suudab pakkuda piisavat ühenduskiirust täna ja tulevikus.
  • Kodu või ettevõtte ühendamine valguskaabli võrguga tähendab kinnisvara väärtuse kasvu ja investeeringut tulevikku. Kujunemas on 3 peamist taristut, mida peetakse iga kinnistu juures loomulikuks: elekter, vesi/kanalisatsioon ja valguskaabliga internetiühendus. Internet Koju projekti raames on võimalus saada neist viimane väga soodsalt – kõigest 153 EUR suuruse investeeringu eest. Eraldi projektina tellides võib sellise ühenduse loomine maksma minna 3000 – 10 000 eurot ja lisandub veel hulk asjaajamist.
  • Korraga ühtse projektina on liitumine valguskaabli võrguga tehtud tarbijale väga mugavaks. Eesti Andmesidevõrk hoolitseb kõige eest – et kaabel saaks ilusti majja, et oleks valida operaatorite vahel, kelle käest tellida teenuseid, et sidevõrk oleks hooldatud jne.

Täpsem info Internet Koju kohta ja liitumislepingute sõlmimine toimub kodulehel www.internetkoju.ee

Kommentaarid

Viimased uudised